• Woda z szałwią
  Eksperci z dystansem podchodzą do tzw. domowych metod dbania o zęby. Ale o ile wyrób własnej pasty czy wyrywanie zębów za pomocą klamki to kiepski pomysł, to nie tyczy się to naturalnych płukanek do ust. To tani i skuteczny sposób na poskromienie szkodliwych bakterii żyjących w naszej jamie ustnej.
 • Aloes
  W Starożytnym Egipcie uważany był za roślinę magiczną, która zapewnia nieśmiertelność duszy. Współcześnie jest jedną z najpopularniejszych roślin wykorzystywanych w kosmetyce, medycynie, farmacji a nawet w kuchni. Aloes. Uzyskiwany z niego sok i żel znajdujący się w jego liściach stanowią skarbnicę substancji odżywczych, witamin i mikroelementów niezbędnych dla odpowiedniego funkcjonowania organizmu. Jak je wykorzystać?
 • Kobieta trzymająca aloes
  Stwierdzenie, że aloes to balsam dla całego ciała, nie jest ani odrobinę przesadzone.
 • Aloes
  Aloes zawiera ponad 200 składników aktywnych, pomaga na problemy jelitowe, oparzenia i przyspiesza leczenie ran. W jaki sposób stosować go wewnętrznie i zewnętrznie?
 • Kobieta przeglądająca się w lustrze
  Chyba każdy z nas ma na ciele jakieś blizny – pamiątki z dzieciństwa, efekt choroby, wypadku lub zwykłej nieuwagi. Niektóre z nich z czasem bledną, z innymi uczymy się żyć, ale równie często są one powodem kompleksów i niezadowolenia ze swojego wyglądu. Na szczęście czasy, kiedy blizny musiały nam towarzyszyć przez całe życie już dawno minęły!
 • Aloes
  Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, czym jest aloes. Ta roślina na dobre zadomowiła się na naszych parapetach, w apteczkach i kosmetyczkach. Aloes znany jest bowiem ze swoich zdrowotnych i urodowych właściwości.
 • Aloes
  W wielu domach uprawia się aloes w doniczkach. W twoim również? Jeśli tak, powinieneś wiedzieć, jakie właściwości ma ta roślina. Chroni przed wieloma groźnymi chorobami i zwalcza problemy dermatologiczne. Zobacz.
 • Jak leczyć trądzik?
  W pielęgnacji skóry, także trądzikowej, sprawdzają się naturalne metody. Poznaj sześć produktów, które z powodzeniem zastąpią kosmetyki i preparaty z apteki.