• tłum
  Liderem październikowego rankingu zaufania do polityków przygotowanego przez CBOS jest prezydent Andrzej Duda. Na podium znaleźli się też premier Mateusz Morawiecki i Paweł Kukiz. Im dalsze pozycje na liście, tym nasze obawy większe. 
 • Badania w UE
  87 proc. Polaków uważa, że przynależność do Unii Europejskiej jest dla nas korzystna - wynika z najnowszego unijnego badania opinii publicznej Eurobarometr. Gdyby w Polsce odbyło się referendum na temat pozostania lub wyjścia z UE, 71 proc. ankietowanych zagłosowałoby za pozostaniem. 
 • Badanie poziomu testosteronu
  - To jest męski król hormonów, który decyduje o tym, że mężczyzna jest prawdziwym mężczyzną - powiedziała o testosteronie dr n. med. Ewa Kempisty-Jeznach. - Mężczyzna, który ma dużo testosteronu, może sobie pozwolić być opiekuńczym, on jest tym wspaniałym mężczyzną, opiekunem kobiety - dodała lekarz medycyny męskiej. - To jest też hormon humoru męskiego - podkreśliła. Jak dbać o ten hormon?
 • USG piersi
  U kobiet w ciąży badania USG piersi powinny być wykonywane rutynowo, ponieważ zwiększa to szansę wczesnego wykrycia raka tego gruczołu – przekonywali eksperci podczas konferencji w Warszawie.
 • Ból w płucach
  Spirometria to rodzaj badania medycznego, podczas którego mierzy się objętości i pojemności płuc oraz przepływy powietrza znajdującego się w płucach i oskrzelach w różnych fazach cyklu oddechowego. Jak przebiega badanie?
 • szkoła nauczyciel
  Uczniowie warszawskich szkół znaleźli się na szczycie wyników międzynarodowego badania PISA, które ocenia poziom wiedzy i umiejętności uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem, matematyki oraz rozumowania w naukach przyrodniczych.
 • Posiedzenie rządu
  Rząd Mateusza Morawieckiego popiera 41 proc. Polaków, 22 proc. jest mu przeciwnych - wynika z najnowszego badania CBOS. W porównaniu do sierpnia liczba zwolenników wzrosła o 1 pkt proc., a przeciwników spadła... również o 1 pkt proc.
 • Pacjent na szpitalnym łóżku
  W większości krajów rozwiniętych sprzęt w ochronie zdrowia pracuje co najmniej 12 godzin na dobę. W Polsce jest to zwykle tylko kilka godzin aktywnej pracy. To m.in. skutek nieskoordynowania inwestycji w aparaturę, a w konsekwencji rozproszenia skromnych środków finansowych i kadr – mówi dr Artur Prusaczyk, ekspert w dziedzinie zarządzania w ochronie zdrowia.
 • Badanie ginekologiczne
  Kobiety mieszkające na wsi miały utrudniony dostęp do ginekologa, niektóre musiały dojeżdżać nawet 50 kilometrów; nie wszystkim wykonano zalecane badania. W co czwartej poradni pacjentkom nie zapewniano również prawa do intymności podczas badania – wynika z najnowszego raportu NIK.
 • Katastrofa smoleńska
  Śledczy rosyjscy i polscy przeprowadzą dodatkowe badania elementów polskiego samolotu Tu-154M, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem - poinformował w czwartek w komunikacie Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej. Rosjanie oświadczyli, że badanie odbędzie się "w obecności przedstawicieli polskich" i że chodzi m.in o elementy konstrukcyjne Tu-154M.