• Badanie piersi: mammografia
  Wciąż wzrasta zachorowalność na raka piersi w naszym kraju, trzeba zwiększyć wczesne wykrywanie tych nowotworów - przekonywali eksperci podczas debaty Fundacji OncoCafe Lepiej Razem, która odbyła się w Warszawie.
 • Mammografia
  Rak piersi to najczęstsza choroba nowotworowa wśród kobiet. Zwykle zapadają na nią kobiety po menopauzie i z nadwagą, jednak nie ma reguły. Poza regularnym badaniem się w domu należy również regularnie wykonywać badanie mammograficzne, ponieważ szybko wykryta choroba to większa szansa na przeżycie.
 • Know your lemons
  Co wspólnego ma rak piersi z cytrynami? To genialne zdjęcie udowadnia, że bardzo wiele!
 • Samobadanie piersi
  Wiele kobiet zapomina o regularnym samobadaniu piersi, powinni o tym przypominać im mężczyźni, bo kobiece piersi to wspólna sprawa, zarówno kobiet, jak i mężczyzn – przekonuje prezes Fundacji OnkoCafe Anna Kupiecka.
 • Badanie piersi
  Połowa Polek wykonuje badania kontrolne wykrywające raka piersi: mammografię i usg. Badania cytologiczne wykonuje jedna czwarta uprawnionych kobiet. Takie badania można robić bezpłatnie w ramach programów profilaktycznych.
 • Mężczyzna dotyka pierś
  Jeden mężczyzna na tysiąc choruje lub może zachorować na nowotwór piersi - niekoniecznie złośliwy. Problemem jest sprawa diagnostyki. Takiego zdania jest dr William Jacot, onkolog z Instytutu Chorób Nowotworowych w Montpellier.
 • Kobieta zasłania pierś
  Rak piersi to groźna choroba, która często prowadzi do amputacji piersi, a w najgorszym przypadku do śmierci. Nie musi jednak tak być. Jeśli zostanie ona wcześnie wykryta, wówczas istnieją duże szanse na wyleczenie. Należy jednak regularnie się badać, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości – udać się do lekarza.
 • Samobadanie piersi
  Samobadanie piersi to czynność, która nie wymaga specjalnej wiedzy czy niesamowitych umiejętności. Wystarczy zapoznać się z prostą instrukcją i poświęcić na to kilkanaście minut w ciągu miesiąca.
 • Facebook w smartfonie
  Od kilku dni na facebookowych profilach wielu kobiet pojawiają się statusy o dwuznacznej treści, zaczynające się od "lubię...". Na pierwszy rzut oka są one wyrazem preferencji co do miejsca uprawiania seksu, ale tak naprawdę znaczą coś innego. Ten łańcuszek to poważna i ważna akcja. Szkoda, że niezrozumiała dla... mężczyzn.
 • Rak piersi
  Raka piersi można pokonać. Tak mówią kobiety, z którymi rozmawiała reporterka IAR, a którym udało się zwyciężyć w walce z tym groźnym nowotworem. Dziś mamy Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi.