• Beata Daszyńska-Muzyczka
  Jeżeli myślimy o naszej misji, czyli wspieraniu rozwoju społeczno-gospodarczego, to jak możemy ją realizować tylko i wyłącznie patrząc z perspektywy Warszawy? – mówi prezes BGK Beata Daszyńska-Muzyczka w rozmowie z Markiem Tejchmanem podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
 • Pieniądze
  We wrześniu tego roku do Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach dwóch rządowych programów mieszkaniowych wpłynęło 155 wniosków na utworzenie 3 tys. 960 mieszkań. Inwestorzy wnioskują o dofinansowanie w wysokości ponad 380 mln zł.
 • Bartek Godusławski i Beata Daszyńska-Muzyczka
  Zamiast sprowadzać pracowników, dowozić ich autobusami, zainwestuj z nami w rozwój mieszkalnictwa w Polsce, zaproponuj swoim pracownikom tańsze mieszkania na wynajem – taki przekaz dla inwestorów ma prezes Banku Gospodarstwa Krajowego, Beata Daszyńska-Muzyczka.
 • Mateusz Morawiecki, Paweł Szałamacha
  Ministerstwo Finansów kierowane przez Pawła Szałamachę jest sceptyczne wobec pomysłu włączenia Banku Gospodarstwa Krajowego w skład Polskiego Funduszu Rozwoju. Rolę tę dla BGK wyznaczył wicepremier Mateusz Morawiecki.
 • Rząd Tuska mrozi euro
  BGK sprzedawał na rynku dolary, co umocniło też naszą walutę w stosunku do euro. Kurs 4,35 zł za euro, który jest celem Ministerstwa Finansów, zadowala eksporterów. Jest też do przełknięcia dla importerów.
 • BGK interweniował na rynku
  Choć nasza gospodarka ma mocne fundamenty, złoty słabnie. I tak na razie zostanie. To efekt zawirowań na międzynarodowych rynkach. Powinniśmy się więc oswoić z euro kosztującym około 4,3 zł.