• Dziewczynka w chuście
  Belgijski dziennik "Het Laatste Nieuws" ujawnił w poniedziałek wewnętrzny raport, który powstał w ub. roku w jednym z przedszkoli we flamandzkim mieście Ronse w północno-zachodniej Belgii, na temat radykalizacji części uczęszczających tam muzułmańskich dzieci.
 • Bruksela
  Policja otworzyła we wtorek ogień z broni palnej w kierunku uciekającego auta w dzielnicy Molenbeek-Saint-Jean w północno-zachodniej części Brukseli. Kierowca pojazdu został zatrzymany i powiedział, że w środku są materiały wybuchowe. Na miejsce wezwano saperów.
 • Protesty przed kurzą fermą w Holandii
  Minister rolnictwa Niemiec Christian Schmidt powiedział we wtorek w telewizji ARD, że skażenie milionów jaj zakazanym środkiem owadobójczym to skutek działalności przestępczej, a sprawców należy ukarać. Niemcy, Holandia i Belgia uzgodniły ścisłą współpracę.
 • Okolice Dworca Centralnego w Brukseli
  Mężczyzna zastrzelony we wtorek po zamachu na Dworcu Centralnym w Brukseli to 36-letni obywatel Maroka, który nie był podejrzewany o działalność terrorystyczną - poinformował w środę belgijski prokuratur generalny Eric Van Der Sypt.
 • W samochodzie znaleziono broń
  Mężczyzna kierujący rozpędzonym samochodem usiłował w czwartek wjechać na zatłoczony główny deptak handlowy Antwerpii, na północy Belgii - poinformowała policja. Został zatrzymany, w jego samochodzie była broń. Władze twierdzą, że udało się zapobiec zamachowi.
 • Uzbrojony mężczyzna w kominiarce
  Holenderski koordynator ds. działań antyterrorystycznych Dick Schoof w sobotnim wywiadzie dla agencji Associated Press ostrzegł, że Państwo Islamskie (ISIS) ma w Europie 60-80 zakonspirowanych agentów gotowych do przeprowadzenia ataków terrorystycznych.
 • Donald Tusk
  W niedzielę odbędzie się w Brukseli szczyt UE-Kanada, na którym podpisana zostanie umowa o wolnym handlu CETA – poinformował w piątek późnym wieczorem szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Wcześniej wszystkie kraje Unii dały zielone światło dla podpisania umowy.
 • Parlament Walonii
  Parlament Walonii zagłosował w piątek za podpisaniem umowy o wolnym handlu między UE a Kanadą (CETA). Wcześniej ten francuskojęzyczny region Belgii blokował tę umowę, co mogło pogrzebać porozumienie, gdyż Belgia potrzebowała zgody wszystkich regionów.
 • Charles Michel
  Przedstawiciele belgijskiego rządu federalnego i regionów porozumieli się w czwartek w sprawie spornych punktów, które uniemożliwiały zgodę Belgii na zawarcie umowy o wolnym handlu między Unią Europejską a Kanadą (CETA) - podał premier Belgii Charles Michel.
 • Charles Michel
  Przedstawiciele belgijskiego rządu federalnego i regionów porozumieli się w czwartek w sprawie spornych punktów, które uniemożliwiały zgodę Belgii na zawarcie umowy o wolnym handlu między Unią Europejską a Kanadą (CETA) - podał premier Belgii Charles Michel.