• Korzeniowy Dół. Wąwóz w Kazimierzu Dolnym
  Ten pomysł może zaskakiwać i wiele osób zaskakuje. Także turystów, choć to ponoć im chciałby wyjść naprzeciw burmistrz Kazimierza Dolnego, który zaproponował, by wybrukować znany lessowy wąwóz, Korzeniowy Dół. Dodatkowo to unikatowe ze względy na walory przyrodnicze miejsce mają oświetlić latarnie.
 • Rzym, Plac świętego Piotra
  Na przełomie starego i nowego roku mieszkańcy Rzymu nie podzielili się na kibiców Lazio i Romy, ale na zwolenników i przeciwników kostki brukowej na Placu Weneckim i kilku jeszcze ulicach w śródmieściu. Władze Wiecznego Miasta zamierzają zastąpić ją asfaltem, a kamienie sprzedawać jako pamiątki. 
 • Starcia w czasie Marszu Niepodległości
  Stołeczna policja i warszawski Ratusz podliczą straty po wczorajszych zajściach podczas Marszu Niepodległości w Warszawie. Doszło do nich pod koniec marszu na Rondzie Waszyngtona po praskiej stronie Wisły. Chuligani niszczyli barierki przy jezdniach, znaki drogowe, wyrywali kostkę brukową i płyty chodnikowe, rzucali nimi w policjantów .
 • Carcada portuguesa
  Carcada portuguesa - to jedna z cech charakterystycznych Lizbony. Piękny bruk, którym wyłożone są ulice portugalskiej stolicy to turystyczna wizytówka miasta, ale także i utrapienie...