• Krzysztof Szczerski i Andrzej Duda
  Największym zaufaniem Polacy darzą prezydenta Andrzeja Dudę (68 proc. badanych) - wynika z wrześniowego sondażu CBOS. Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu ufa 57 proc. Na trzecim miejscu rankingu zaufania jest Paweł Kukiz (52 proc.). Najmniejszym zaufaniem Polacy darzą lidera PO Grzegorza Schetynę (45 proc.)
 • Posiedzenie rządu
  Rząd Mateusza Morawieckiego popiera 41 proc. Polaków, 22 proc. jest mu przeciwnych - wynika z najnowszego badania CBOS. W porównaniu do sierpnia liczba zwolenników wzrosła o 1 pkt proc., a przeciwników spadła... również o 1 pkt proc.
 • Sejm
  Gdyby wybory parlamentarne odbywały się we wrześniu, do Sejmu weszłyby tylko trzy partie - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Poza parlamentem znalazłaby się m.in. Nowoczesna.
 • Kury
  Polacy są w stanie więcej zapłacić za produkt lepszej jakości, produkowany w warunkach ekologicznych - wynika z badania CBOS. Respondenci wskazywali m.in., że kupując jajka częściej zwracają uwagę na warunki chowu kur i datę ważności niż na cenę.
 • Sejm
  Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w drugiej połowie sierpnia, PiS (wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem) uzyskałoby 44 proc. poparcia osób deklarujących udział w głosowaniu; na PO zagłosowałoby 19 proc., na ruch Kukiz'15 - 7 proc., a na PSL - 5 proc. - wynika z sondażu CBOS.
 • Lekarz bada tarczycę
  W ciągu ostatnich czterech lat nie zmieniła się powszechność korzystania z usług medycznych, zauważalny wzrost odnotowano w przypadku usług stomatologicznych oraz badań diagnostycznych i laboratoryjnych - wynika z badania CBOS.
 • Mężczyzna przed tłumem dziennikarzy z mikrofonami
  Największym społecznym zaufaniem cieszył się w lipcu prezydent Andrzej Duda, któremu ufało 68 proc. respondentów CBOS. Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu ufa 57 proc. badanych. Największą nieufność budzą liderzy: PiS Jarosław Kaczyński (44 proc.) i PO Grzegorz Schetyna (43 proc.).
 • konstytucja
  Udział w referendum ws. zmiany konstytucji zapowiada 50 proc. badanych: 23 proc. zdecydowanie deklaruje zamiar uczestniczenia, a 23 proc., że raczej tak. 41 proc. nie zamierza brać udziału w referendum: 20 proc. deklaruje, że na pewno tego nie zrobi, 21 proc., że raczej nie - wynika z sondażu CBOS.
 • Polacy
  Niemal połowa Polaków (47 proc.) uważa, że sytuacja w kraju zmierza w dobrym kierunku; przeciwnego zdania jest jedna trzecia (34 proc.) - wynika z najnowszego badania CBOS. W lipcu pogorszyła się natomiast ocena rozwoju polskiej gospodarki.
 • Andrzej Duda
  63 proc. badanych dobrze ocenia działalność prezydenta, a 27 proc. źle - wynika z sondażu CBOS. Działania Sejmu źle ocenia 55 proc. respondentów, 28 proc. - dobrze. Źle o pracy Senatu mówi 46 proc., a 28 proc. - pozytywnie.