• Lady Gaga
  Krytykowana przez fanów za nieobecność podczas promocji jej nowej płyty Selena Gomez, dopiero po fakcie poinformowała, że jej absencja była spowodowana przeszczepem nerki. Lady Gaga odwołała europejską część planowanej trasy ze względu na tajemnicza chorobę i towarzyszący jej chroniczny ból, a Anna Wyszkoni ze sceny w opolskim amfiteatrze prosiła fanów, aby mocno trzymali za nią kciuki. Gwiazdy coraz częściej i bez wstydu przyznają się do swoich dolegliwości, które niejednokrotnie są walką o życie. – Nic tak nie przemawia do ludzi jak medialne chorowanie i nie ma w tym ani odrobiny złośliwości z mojej strony – mówi dr Karol Jachymek, kulturoznawca z Uniwersytetu SWPS.
 • Szczepienie
  Koncerny farmaceutyczne przekonują, że szczepionki są bezpieczne. I nie chcą płacić odszkodowań za powikłania. Sądy jednak coraz częściej stają po stronie obywateli. Na razie we Francji czy w Niemczech. W Polsce jeszcze nie. Czy da się to zmienić?
 • Sejm
  Wniosek o rejestrację komitetu #ZatrzymajAborcję wraz z projektem ustawy aborcyjnej i 1 tys. zebranych podpisów trafił w czwartek do marszałka Sejmu. Projekt przewiduje wprowadzenie zakazu tzw. aborcji eugenicznej, czyli przerwania ciąży ze względu na wady płodu.
 • Banknot 500 euro
  Pół tysiąca euro będzie wynosić we Włoszech kara dla rodziców, którzy nie wywiążą się z obowiązku zaszczepienia dzieci – postanowił Senat pracujący nad rządowym dekretem w tej sprawie. Grzywna została obniżona, bo w poprzedniej wersji wynosiła od 500 do 7,5 tysiąca euro.
 • Jednostki specjalne
  Są choroby, których system mundurowych nie przewiduje. A przy orzekaniu o uszczerbku na zdrowiu nie ma równości wśród funkcjonariuszy.
 • Terroryzm
  Terroryści "aktywnie starają się wejść w posiadanie broni masowego rażenia" - ostrzegają autorzy raportu opracowanego dla rządu Francji przez Generalny Sekretariat Obrony i Bezpieczeństwa Narodowego (SGDSN) i omówionego w piątek przez dziennik "Le Figaro". Zdaniem ekspertów, nie chodzi tylko o bomby atomowe, ale także o terrorystów specjalnie zakażonych zabójczymi chorobami.
 • Noworodek w szpitalu
  Polska to jedyny kraj w Unii Europejskiej, w którym nie ma narodowego planu rozwiązywania i leczenia chorób rzadkich - powiedziała wiceszefowa klubu Kukiz'15 Agnieszka Ścigaj. Jak oceniła, taki dokument umożliwiłby leczenie i dobrą terapię dla wielu chorych osób w Polsce.
 • Polska na mapie
  Status społeczny wpływa na zachowania zdrowotne - ocenili eksperci, komentując niektóre dane najnowszego raportu NIZP-PZH o sytuacji zdrowotnej Polaków. Wynika z niego między innymi, że osoby z wyższym wykształceniem mniej palą i częściej jedzą owoce oraz warzywa.
 • Płaczący noworodek
  Na świat przychodzą dzieci z wrodzonym syfilisem. Do szpitali trafiają pacjenci z zaburzeniami układu nerwowego. Ale ludzie zamiast u lekarza leczą się w sieci.
 • Smog nad miastem
  Już większość z nas wie, że to, co wisi nad miastem, to wcale nie jest mgła, zaś źródłem nieprzyjemnego zapachu unoszącego się w powietrzu nie jest przelotny dym z komina pobliskiego domu, lecz utrzymujące się zanieczyszczenia. W wielu miastach Polski ogłoszono alarm smogowy. Najgorzej jest już nie tylko w Krakowie, Nowym Sączu, Tarnowie, Zakopanem ale i Kielcach, Warszawie.