• Mężczyzna zasypia za kierownicą
  Obturacyjny bezdech senny to coraz częstszy problem. W Polsce zmaga się z nim już ponad 10 milionów ludzi powyżej trzydziestego roku życia.
 • Mężczyzna chrapie
  Trudności z oddychaniem podczas snu sprawiają, że wstajemy zmęczeni, mamy problemy z koncentracją i pamięcią. Zwiastują też inne kłopoty zdrowotne. Do czego może prowadzić chrapanie?
 • Mężczyzna chrapie
  Jak można leczyć chrapanie? Czy krople dostępne w aptekach działają? A czym jest bezdech?
 • Śpiąca rodzina
  Nocne zaburzenia oddychania to patologie wpływające na jakość naszego snu, a w konsekwencji na samopoczucie w ciągu dnia i zdrowie naszego organizmu. Jednym z najpowszechniejszych problemów jest chrapanie! Szacuje się, że dotyczy to połowy dorosłej populacji, co daje około 2 miliardy chrapiących osób! Światowy Dzień Snu, obchodzony w tym roku 17 marca, jest okazją do zwrócenia uwagi na znaczenie jakościowego i zdrowego snu w życiu każdego człowieka.
 • Mężczyzna śpi i chrapie
  Na zespół bezdechu sennego, groźne zaburzenie oddychania podczas snu, cierpi 1,5 mln Polaków, ale diagnozę postawioną ma najwyżej promil z nich – zauważają eksperci.
 • Jak zwalczyć chrapanie?
  Chroniczne zmęczenie, rozdrażnienie, kłótliwość, mniejsza wydajność w pracy i trudności z koncentracją – temu wszystkiemu winne może być chrapanie, które, jak szacują naukowcy, dotyczy już aż 45 proc. z nas. Choć jest wdzięcznym tematem żartów, to w rzeczywistości stanowi poważny problem, bo w parze z nim występuje często bezdech senny, który zwiększa ryzyko wystąpienia chorób serca i układu krążenia, cukrzycy, a nawet udaru mózgu.
 • Złość
  Dzieci, które są nadpobudliwe, gorzej się uczą i sprawiają kłopoty w szkole, mogą cierpieć na bezdech senny wywołany przerostem tzw. trzeciego migdałka – twierdzi laryngolog dziecięcy prof. Lidia Zawadzka-Głos.
 • Kobieta śpi
  Problem chrapania dotyczy około 13 miliona Polaków, nie należy więc do rzadkości. W większości przypadków to niegroźna, choć nieprzyjemna dla otoczenia, dolegliwość. Jednak u niewielkiego procenta osób może być objawem bardzo poważnej choroby, jaką jest bezdech senny. Jest to schorzenie groźne dla zdrowia, a nawet życia.
 • Mężczyzna śpi
  Jedynie nieliczne osoby leczą się w Polsce z powodu bezdechu podczas snu, który grozi zawałem serca lub groźnym wypadkiem drogowym z powodu zaśnięcia za kierownicą – alarmują specjaliści.
 • Mężczyzna chrapie
  Na nic zdają się stopery w uszach i poduszka na głowie. Nie pomagają poszturchiwania, gwizdy ani cmokania. Chrapanie. To ono spędza sen z powiek wielu osobom, w szczególności partnerom chrapiących.