• Gwen Jorgensen
  Mistrzyni olimpijska w triathlonie z Rio de Janeiro Amerykanka Gwen Jorgensen, mimo ciąży, nie rezygnuje z treningów. W pierwszym trymestrze biegała 95 kilometrów tygodniowo. Nie zarzuciła także pływania, ale rozstała się z rowerem.
 • Płacząca kobieta
  Niepłodność psychosomatyczna to coraz częstszy problem wielu Polek. Ciągły stres, napięcie i niepewność sprawiają, że szanse na zajście w ciążę ulegają "zablokowaniu". W ten sposób organizm sygnalizuje, że nie jest to dobry moment na dziecko. Jak sobie poradzić z taką sytuacją?
 • Test ciążowy
  Bezpłatne badania pozwalające ocenić płodność kobiety i jej szanse na zajście w ciążę mogą bezpłatnie wykonać panie w Katowicach. Akcja rozpoczyna się w Dzień Kobiet, potrwa do końca marca.
 • Prof. Bogdan Chazan
  Jest szansa na ugodę w procesie cywilnym, wytoczonym stołecznemu Szpitalowi im. Św. Rodziny za głośną odmowę legalnej aborcji w 2014 r. Kobieta, której aborcji odmówił ówczesny dyrektor placówki prof. Bogdan Chazan, chce wraz z mężem ponad miliona złotych zadośćuczynienia.
 • Sejm
  Posłanki PO i Nowoczesnej, wraz z koalicją "Mam Prawo", współorganizują 3 marca konferencję w Sejmie pod hasłem "Ich zakazy, nasze prawa". Tematem debaty mają być "przykłady ingerencji PiS" w sprawy kobiet. Wśród poruszanych tematów będą m.in. dostęp do antykoncepcji oraz in vitro.
 • Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł
  Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł nie widzi żadnego powodu, by pigułkę „dzień po” sprzedawać bez recepty. Jego zdaniem, preparat wywołuje działanie wczesnoporonne. Jak podkreślał, nie przepisałby jej nawet pacjentce, która została zgwałcona.
 • Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar
  Wprowadzenie wymogu przedstawienia recepty na antykoncepcję awaryjną może uniemożliwić skorzystanie z niej dużemu gronu pacjentek - ocenia rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar. W piśmie do ministra zdrowia zwraca też uwagę na kwestie stosowania klauzuli sumienia i dostępu do edukacji seksualnej.
 • Noworodek
  Szpitale utrudniają dostęp do informacji publicznej - poinformowała w środę Fundacja "Rodzić po ludzku", która gromadzi informacje o jakości opieki w placówkach położniczych. Według fundacji, dostępu do informacji publicznej odmawiają też niektóre oddziały NFZ.
 • Kobieta dotyka swój brzuch
  Niektóre kobiety mają to szczęście, że po ciąży nie tylko brzuch, ale cała sylwetka wraca do poprzedniej kondycji. Dodatkowe kilogramy znikają, nie ma śladu po rozstępach, skóra nadal jest elastyczna, a brzuch po pewnym czasie staje się idealnie płaski. Niestety taki scenariusz to rzadkość! Co robić, aby cieszyć się macierzyństwem i pożegnać poporodowe pamiątki?
 • Kobieta w ciąży
  Hormony podczas ciąży to prawdziwy rollercoaster dla każdej kobiety. Jednym z tych mniej przyjemnych skutków ubocznych obok huśtawki nastrojów, mdłości oraz kłopotów żołądkowych, są schorzenia dziąseł. Szalejące hormony powodują, że puchną, krwawią, są wrażliwe na dotyk. Czy jest się czego bać?