• Zdjęcia Patrycji z instagramowego profliu "antoniegomadre"
  W czasach kultu idealnego ciała wystawienie takich fotografii na widok publiczny, naprawdę można uznać za akt heroizmu. Dwudziestokilkuletnia instagramowiczka Patrycja publikując w Sieci zdjęcie swojego brzucha po dwóch porodach (w tym jednym kilka tygodni temu), opatrzyła je wymownym opisem. Wyznała w nim, że robi to po to, aby na nowo zaakceptować siebie i dodać otuchy innym młodym matkom, które mają wyrzuty sumienia, że nie odzyskują imponującej sylwetki chwilę po ciąży. Pisząc te słowa, liczyła na wsparcie obserwujących ją użytkowniczek portalu...
 • Podróż z małym dzieckiem
  Sezon urlopowy trwa w najlepsze. Niektóre przyszłe i świeżo upieczone mamy rezygnują jednak z jego uroków w obawie przed podróżą w ciąży lub z małym dzieckiem. Jeżeli jesteś jedną z nich sprawdź, jak możesz przygotować się do wyjazdu, żeby zapewnić sobie i maleństwu komfort oraz bezpieczeństwo.
 • Katarzyna Grochola i Dorota Szelągowska
  Plotki o tym, że córka Katarzyny Grocholi, Dorota Szelągowska po raz drugi zostanie mamą, krążyły od jakiegoś czasu. Teraz jednak, potwierdziła je w rozmowie z "Super Expressem", sama pisarka.
 • Poród
  W czasie ciąży kobieta doświadcza skrajnych emocji – od podekscytowania i radości, po niepokój, a nawet paniczny lęk. Największym źródłem strachu jest perspektywa bólu podczas porodu i ewentualnych komplikacji. Najskuteczniejszym sposobem uśmierzania bólu przy porodzie jest znieczulenie zewnątrzoponowe. Korzystanie z niego nie jest regułą, ale w dużej mierze wpływa na decyzję o rodzeniu siłami natury.
 • Weronika Rosati
  Długie tygodnie udawało się Weronice Rosati ukrywać pojawiające się ciążowe krągłości. W końcu jednak aktorka zaprezentowała się bez masowania stanu błogosławionego. I wypadła fantastycznie!
 • Kobieta w ciąży pije wodę
  Odpowiednie nawodnienie w czasie ciąży i karmienia jest kluczowe zarówno dla zdrowia matki, jak i rozwoju dziecka. Jak wynika z najnowszych badań, wiedza kobiet w ciąży i matek karmiących piersią na temat nawodnienia jest niepokojąco niska. Ponad 60% kobiet nie jest świadomych tego, jak ważne jest odpowiednie nawodnienie w tym szczególnym okresie. Aż połowa z nich popełnia prosty błąd – wypija za mało wody. Ponieważ świadomość dotycząca nawodnienia wśród kobiet ciężarnych i karmiących jest wciąż niska, potrzebne jest prowadzenie szerokiej edukacji w tym zakresie.
 • Kobieta w ciąży
  Latem kobiety w ciąży, zwłaszcza tej zaawansowanej, stają przed wieloma wyzwaniami. Nie trudno o obrzęki stóp, osłabienie organizmu oraz problemy ze skórą. Upały zwiększają również ryzyko wystąpienia problemów żołądkowych, zatruć i omdleń. Jak przetrwać ten trudny czas i – choć w małym stopniu – zmniejszyć nieprzyjemne dolegliwości?
 • Kobieta przy stole
  Przygotowania do ciąży często wymagają zmiany diety, odstawienia używek i uregulowania masy ciała, warto przy tym wspomóc się kwasami Omega-3. Dlaczego są także ważne w staraniach o dziecko?
 • Anna Lewandowska wrzuca zdjęcie na Instagram, Kinga Rusin komentuje
  Tak jak ciąża, tak i pociążowa figura Anny Lewandowskiej jest tematem szerokiej dyskusji. Trenerka i żona Roberta Lewandowskiego zelektryzowała publiczność kolejnym zdjęciem - tym razem w bikini - na którym prezentuje perfekcyjną sylwetkę. Swój komentarz pod fotografią zamieściła również Kinga Rusin.
 • Kobieta w ciąży trzyma się za plecy
  Ciąża to czas wielkiego oczekiwania na upragnionego potomka, ale też wątpliwości i niepokoju. Dlatego tak kluczową rolę spełnia diagnostyka prenatalna, która daje informację o zdrowiu dziecka oraz szacuje m.in. ryzyko wad rozwojowych czy chorób genetycznych. Badania prenatalne to aktualnie nie możliwość, ale konieczność, jeśli zależy nam na bezpiecznej i komfortowej ciąży – przekonują specjaliści.