• Kobieta w ciąży
  Latem kobiety w ciąży, zwłaszcza tej zaawansowanej, stają przed wieloma wyzwaniami. Nie trudno o obrzęki stóp, osłabienie organizmu oraz problemy ze skórą. Upały zwiększają również ryzyko wystąpienia problemów żołądkowych, zatruć i omdleń. Jak przetrwać ten trudny czas i – choć w małym stopniu – zmniejszyć nieprzyjemne dolegliwości?
 • Ciąża
  Ciąża to niezwykłe doświadczenie. Poczęcie dziecka otwiera nowy rozdział w życiu całej rodziny. Oczekiwanie na przyjście na świat maleństwa to czas wielkich emocji – radości i ekscytacji, czasami niepokoju i troski. Każda kobieta spodziewająca się dziecka przeżywa upływające 9 miesięcy na swój unikatowy sposób. Wspólne bywają natomiast słynne „ciążowe dolegliwości”, które nie raz spędzają sen z powiek przyszłym mamom, rzucając cień na radosny czas oczekiwania.
 • Ciąża
  Upalne dni cieszą najmłodszych, ale osoby starsze patrzą na termometr z niepokojem, wiedząc, że żar lejący się z nieba będzie dla nich źródłem dyskomfortu. Brak entuzjazmu na wieść u wysokich temperaturach odczuwają również kobiety spodziewające się dziecka. W czasie upału dolegliwości ciążowe stają się bowiem szczególnie uciążliwe, a zachowanie dobrego samopoczucia to nie lada wyzwanie.
 • Po ciąży możesz mieć stopy nawet o rozmiar większe
  Wraz z rosnącym brzuszkiem wielu kobietom rosną też stopy. Niekiedy konieczny jest nawet zakup nowych, większych o rozmiar, butów. Warto to zrobić, bo wbrew powszechnej opinii po porodzie stopy wcale nie będą takie, jak dawniej - dowodzą naukowcy.
 • Specjaliści twierdzą, że dolegliwości psychosomatyczne, ustępujące po narodzinach dziecka. Są jedynie oznaką silnego związku mężczyzny z partnerką oraz jego lęku o przebieg ciąży
  Jeśli ktoś myślał, że tylko kobiety cierpią na poranne mdłości w czasie ciąży, to był w wielki błędzie. Co raz więcej mężczyzn odczuwa fizycznie symptomy ciąży. Z czego to wynika?