• 8,4 tys. zł – tyle średnio zarabiają lekarze ze specjalizacją, wynika z danych Ministerstwa Zdrowia, do których dotarł dziennik.pl. To dużo czy mało? - tu zdania są podzielone.
 • II Marsz Żołnierzy Wyklętych w Hajnówce
  Miały być zadymy, awantury i starcia narodowców z antyfaszystami. II Marsz Żołnierzy Wyklętych w Hajnówce wzbudził gorące emocje. Oglądaliśmy go z bliska.
 • Facebook/drzewo w Parku Szczęśliwickim
  Zdjęcie martwej wiewiórki leżącej na ściętym drzewie stało się dla wielu symbolem ustawy dotyczącej wycinki drzew. Sprawdziliśmy, co w tej sprawie wiadomo na pewno. "Fotografia jest nieprawdziwa i została wyrwana z kontekstu" – komentuje dla dziennik.pl Monika Beuth-Lutyk, rzecznik dzielnicy Ochota.
 • Arabia Saudyjska
  "Z grubsza i półżartem można uznać, że Arab to Semita wyznania muzułmańskiego, modlący się także do żydowsko-chrześcijańskich proroków, wyposażony w fenicką żyłkę do handlu, posiadający czeczeńsko-słowiańskie rysy, popijający indyjską herbatę lub etiopską kawę, siedzący po turecku na perskich dywanie" – tak swoją opowieść zaczyna Emire Khidayer. W książce "Życie po arabsku" szczegółowo opisuje ich życie i zwyczaje, a także podejście do obowiązków. 
 • Luksusowe nieruchomości
  11 mln zł – tyle kosztowało najdroższe mieszkanie sprzedane w Polsce w zeszłym roku. Był to 330 metrowy lokal w odremontowanym Park Lane w Warszawie. Gdyby uwzględnić też  rezydencje, to rynek luksusowych apartamentów w Polsce wart byłby już około 1,2 mld zł.
 • Arka Koniecznego
  Jednym jej wygląd kojarzy się z wagonem, innym - z zadaszoną łodzią. Betonowa arka śląskiego architekta Roberta Koniecznego – bo o niej mowa – została okrzyknięta najpiękniejszym prywatnym budynkiem świata.
 • Osoby przy pracy
  Deweloper systemów IT, chirurg medycyny estetycznej, ale też np. kierownik budowy – to oni będą mieli najwięcej ofert pracy. Jeśli prognozy się potwierdzą, to rynek pracy najbardziej skurczy się dla m.in. listonoszy i rolników.
 • Donald Trump
  Notoryczny kłamca, niecierpliwy i pyskaty polityczny prowokator, arogancki celebrofaszysta - mówią o nim jedni, podczas gdy inni podkreślają: entuzjastycznie nastawiony chłopiec, sprytny deweloper, który zamienia obrzydliwy narcyzm w czyste złoto. Jedno jest pewne, dla Donalda Trumpa - bo o nim mowa - cały świat jest sceną. I to już od wczesnego dzieciństwa.
 • mieszkanie, przeprowadzka
  Kredyty tanie, ceny niewygórowane, a ofert dużo. Eksperci są zgodni – w 2017 r. kupno mieszkania ma się opłacać, w tym też tego na wynajem. A jeśli już kupować, to co?
 • Birma
  "Jeśli chodzi np. o tamtejszym pracowników, to ci mogą liczyć na wypłatę od 150 zł do nawet 10 tys. zł miesięcznie, jeśli tylko mają kwalifikacje zdobyte w innych krajach, znają języki i przekonają pracodawcę, że zasługują na dobre wynagrodzenie. Obcokrajowcy średnio dostają 3 tys. zł, choć bywa i tak, że jest to nawet 50 tys. zł miesięcznie. W niektórych branżach może to być jeszcze więcej" - mówi w rozmowie z Dziennik.pl Marek Lenarcik, Polak od kilku lat pracujący w Birmie. Jak się tam odnajduje? Jakie są relacje szef-pracownik? Ile kosztuje życie?