• Minister Jan Szyszko
  Mamy ogromne zasoby geotermalne; to centralne ogrzewanie, do którego wystarczy się podłączyć - mówił minister środowiska Jan Szyszko. We wtorek podpisano umowy ws. poszukiwania wód geotermalnych w kilku gminach w Polsce; koszt tych odwiertów to ok. 100 mln zł.
 • Farma wiatrowa
  Przejście krajów Unii Europejskiej na czystą energię może okazać się zbyt drogie. Już wprowadzenie zasady emisji CO2 na poziomie 550 g/1 kWh może kosztować krocie – to główny wniosek z raportu europejskiego stowarzyszenia energetycznego EURELECTRIC. Dokument ma zostać opublikowany we wtorek w Brukseli.
 • Farma wiatrowa
  PGE Energia Odnawialna, Relax Wind Park, Megawatt Baltica, C&C Wind, Wind Invest, EOL – to tylko niektóre z firm, którym umowy na zakup zielonych certyfikatów, czyli świadectw pochodzenia zielonej energii produkowanej na farmach wiatrowych, unieważniła właśnie gdańska Energa.
 • Premier Beata Szydło
  Premier Beata Szydło jest już na Pomorzu. Minister obrony zdecydował się oddelegować do pomocy poszkodowanym wojsko. Wciąż prawie 17,5 tys. odbiorców nie ma prądu, wyłączonych jest prawie 500 stacji transformatorowych średniego napięcia. Miejscowi twierdzą, że o wsparcie wojska prosili jeszcze w piątek. Wówczas jednak MON miał odmówić.
 • Marek Tejchman
  Imposybilizm jest klątwą, która wisi nad Polską od lat. Nieumiejętność przełamania wewnętrznych ograniczeń. Niewidzialnych lin, pętających polską politykę, gospodarkę, życie społeczne. Zjawisko imposybilizmu w narracji obecnej ekipy jest uzasadnieniem dla konieczności przeprowadzania kontrowersyjnych zmian ustrojowych.
 • Koktajl bananowy
  Pożywny i pobudzający, a dodatkowo, zrobienie go nie zajmuje dużo czasu. Mowa o energetycznym koktajlu na dzień dobry. Napój świetnie zastępuje pierwsze śniadanie, kiedy się spieszysz. Przygotowanie go zajmuje o wiele mniej czasu niż zrobienie kanapek.
 • Kobieta przyjmująca witaminy
  Prowadząc aktywny tryb życia, warto pamiętać o wsparciu naszego organizmu odpowiednią suplementacją. Absolutną podstawą, zarówno dla sportowców-amatorów, jak i osób trenujących nieco rzadziej, są witaminy.
 • Kroplówka
  Od gwiazd Hollywood, przez sportowców, modelki i ludzi biznesu po imprezowiczów - zainteresowanych tzw. barami kroplówkowymi jest bardzo dużo. Można zamówić gotowy "koktajl", ale istnieje też możliwość dobrania jego składu do indywidualnych potrzeb. Ten dożylny zastrzyk energii może zawierać między innymi witaminy, magnez i wapń. Co jeszcze? Jakie są wady kroplówek witaminowych?
 • Krzysztof Tchórzewski
  Polska może zredukować udział energii z węgla, ale nie całkowicie, lecz do 50% w 2050 r., uważa minister energii Krzysztof Tchórzewski. Cel taki może być osiągnięty kosztem 200 mld zł. 
 • 1. Dieta na 5
  Czas obudzić się z zimowego snu i z energią przywitać wiosnę. Brak słońca, niedobór witamin w diecie oraz ograniczona aktywność fizyczna powodują, że brakuje nam energii i motywacji po zimie. Oto 10 sprytnych sposobów, dzięki którym łatwo poprawisz samopoczucie, dodasz sobie energii i wpłyniesz pozytywnie na zdrowie!