• facebook
  Zrobiliście fajne zdjęcie. Chcecie je wrzucić na Facebooka, ale okazuje się, że osoba, którą sfotografowano ma zamknięte oczy. To może być irytujące, dlatego portal społecznościowy chce ten problem rozwiązać przy pomocy sztucznej inteligencji. Pierwsze rezultaty są obiecujące. 
 • Pierwsze zdjęcia księcia Louisa
  Książę William i księżna Kate opublikowali dwa pierwsze zdjęcia ich niedawno narodzonego syna Louisa - powiadomił w niedzielę Pałac Kensington. Na jednej fotografii jest sam Louis, a na drugiej widać, jak przytula go starsza siostra, trzyletnia księżniczka Charlotte.
 • Zdjęcia zrobione przez dzieci uchodźców
  Jak wygląda rzeczywistość dzieci mieszkających w polskich ośrodkach dla uchodźców? Fundacja Refugee.pl dała im do ręki aparaty, a po kilku miesiącach zorganizowała wernisaż. To pierwsza tego typu wystawa w Polsce - mówi w rozmowie z dziennik.pl Agnieszka Kunicka, prezes fundacji. 
 • EC2 (Fot. P. Augustyniak)
  W łódzkiej Cafe Loft otwarto wystawę zdjęć Pawła Augustyniaka "Industrialna Łódź". W ciągu ostatnich kilku lat fotograf odwiedził niedostępne, zabytkowe fabryki i elektrownie. Zdjęcia nie były wcześniej prezentowane w przestrzeni publicznej. "Powstały po to, aby ocalić miejsca od zapomnienia" - mówi Paweł Augustyniak. "Spędziłem wiele godzin w nieczynnych fabrykach, niemal słyszałem turkot maszyn i  rozmowy zatroskanych, ciężko pracujących ludzi" – dodaje fotograf.
 • Grand Press Photo - ZDJĘCIE ROKU 2017 oraz I miejsce w kategorii PORTRET
  Po raz kolejny rozdano Nagrody Grand Press Photo. Wyróżnienia przyznawane są za najlepsze zdjęcia prasowe wykonane przez polskich fotoreporterów. W tym roku najlepsze fotografie wybierało jury pod przewodnictwem Francesco Zizoli. Zwyciężyło zdjęcie wykonane przez Annę Bedyńską w Moskwie.
 • KONKURS "WILDLIFE PHOTOGRAPHER OF THE YEAR". NIESAMOWITE ZDJĘCIA ZWYCIĘZCÓW
  "Wildlife Photographer of The Year" to konkurs organizowany przez Muzeum Historii Naturalnej w Londynie, wyróżniający najlepszych fotografów dzikiej przyrody z całego świata. Przeglądając zdjęcia tegorocznych zwycięzców, nietrudno zauważyć, że poprzeczkę postawiono wyjątkowo wysoko. Zobaczcie najlepsze prace!
 • Tak motoryzowano II Rzeczpospolitą. Najlepsze FOTOGRAFIE z Narodowego Archiwum Cyfrowego
  Po roku 1918, wraz z rozkwitem polskiej niepodległości, rozkwitła również miłość Polaków do motoryzacji. Masowo sprowadzane zza granicy automobile motoryzowały II Rzeczpospolitą, salony samochodowe powstające w największych miastach kusiły klientów piękną linią nadwozi. A było z czego wybierać - kareta, kabriolet, roadster, faeton, torpeda. Miłośnikiem motoryzacji okazał się nawet marszałek Józef Piłsudski, dla którego sprowadzono zza oceanu pięknego, luksusowego, odkrytego cadillaca.
 • "Warszawa lata 80." - wydawnictwo BOSZ i Narodowe Archiwum Cyfrowe
  Z jednej strony wielki afisz filmu "Człowiek z żelaza" na Placu Konstytucji, z drugiej - czołgi, transportery opancerzone i stan wojenny na ulicach. Tu rodząca się wolność w rozgorączkowanych tłumach, a dogorywający system tam, gdzie stało ZOMO. Ostatnia dekada schyłku komunizmu to burzliwy okres dla stolicy Polski. Przypominają o tym zdjęcia zebrane w albumie "Warszawa lata 80.", kolejnym w tym cyklu publikacji poświęconych warszawskiej historii w fotografii.
 • Młodzi biznesmeni
  O tym, że wuefista wrzuca do sieci wyuzdane zdjęcia kobiet doniósł burmistrz Nowego Tomyśla. Teraz wielkopolskie kuratorium ma pełne ręce roboty - prowadzi w tej sprawie dochodzenie.
 • Grand Press Photo 2016 / Jacek Turczyk, Polska Agencja Prasowa
  Co roku jury konkursu Grand Press Photo organizowanego przez miesięcznik "Press" wybiera najlepsze zdjęcia wykonane przez zawodowych fotoreporterów. Nagrody przyznawane są w siedmiu kategoriach. Oto zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu.