• Mateusz Morawiecki na szczycie G20
  Najważniejsze, że Polska była zaproszona na spotkanie największych gospodarek świata - tak europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk odniósł się do udziału wicepremiera Mateusza Morawieckiego w szczycie G20 w Baden-Baden.
 • Władimir Putin
  Prezydent Władimir Putin na spotkaniu grupy G-20 w tureckiej Antalyi mówił, że terroryści z Państwa Islamskiego są finansowani przez osoby fizyczne z 40 państw. Według rosyjskich źródeł, pieniądze dla terrorystów płyną również z niektórych krajów grupy G-20. Putin nie ujawnił jednak, z jakich.
 • Prezydent USA Barack Obama
  Amerykański prezydent Barack Obama oświadczył na szczycie G20 w Brisbane w Australii, że rosyjska agresja na Ukrainę zagraża światu. Mówił też, że Stany Zjednoczone "jako jedyne obecnie supermocarstwo światowe przewodzi społeczności międzynarodowej w sprzeciwie wobec działań Rosji, a także w walce z wirusem ebola w zachodniej Afryce".
 • Barack Obama na szczycie G20
  Ten podatek lansowali Francuzi i Niemcy. Okazało się jednak, że na szczycie najbogatszych państw pomysł wprowadzenia tej daniny upadł. Przeciw niemu byli nie tylko Amerykanie, czy Brytyjczycy, ale także Brazylia i Meksyk.