• Tabletki na dłoni
  Rynek suplementów diety bardzo się rozwinął w naszym kraju. Jest wart kilka miliardów złotych. Cały czas obserwuje się tendencję zwyżkową. W trosce o klienta dobrze byłoby ten rynek doprecyzować – mówi Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz.
 • dopalacze
  Główny Inspektor Sanitarny kolejny raz opublikował ostrzeżenie przed niebezpiecznymi substancjami zawartymi w dopalaczach. - Użycie dopalacza z furanylfentanylem może doprowadzić do zgonu z powodu nagłego zatrzymania oddechu - ostrzega GIS.
 • Szczepionki
  Media, w tym „DGP”, były i są naszymi sojusznikami w obnażaniu fałszywych informacji kolportowanych przez ruchy antyszczepionkowe. Media zadają pytania, drążą, a czasem krytykują, a rolą administracji jest rozwiewać te wątpliwości, wyjaśniać, a tam gdzie krytyka jest słuszna, wyciągać wnioski - mówi główny inspektor sanitarny Marek Posobkiewicz w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną".
 • Jogurt z chia i truskawkami
  Do czasu uzyskania zezwolenia na wprowadzanie do obrotu w UE nasion chia w jogurtach i deserach, produkty te nie mogą być sprzedawane - przypomina Główny Inspektor Sanitarny. Nasiona chia mogą być natomiast dodawane np. do pieczywa i płatków śniadaniowych.
 • Apteka
  Rób zakupy bez podniety; suplementy to nie leki, to uzupełnienie diety - śpiewa w najnowszym klipie Rocker Gisu, czyli Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz. To pierwszy rockowy kawałek Posobkiewcza, który wcześniej dał się już poznać jako raper zachęcający m.in. do szczepień.
 • Szczepienie
  Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz nagrał kolejny klip, w którym promuje postawy prozdrowotne - w stroju św. Mikołaja zachęca do szczepienia się przeciwko grypie. „Zaszczep się, póki na to czas, gdyby nie szczepienia, mniej byłoby nas” – śpiewa do melodii Jingle Bells.
 • Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł
  Pacjenci mogą czuć się bezpieczni; polskie przepisy są restrykcyjne i w pełni zabezpieczają ich interesy - zapewnił minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, komentując wycofanie trzech serii leku kardiologicznego Atram. W opakowaniach tych serii znalazły się blistry z innym lekiem.
 • Nastolatka w depresji
  W czasie wakacji rodzice powinni zachować szczególną czujność i bacznie obserwować dzieci. Czas wypoczynku, często spędzany poza domem, może być okazją do podejmowania przez młodzież ryzykownych zachowań, na przykład kontaktu z dopalaczami - podkreśla Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz.
 • Palenie papierosów uszkadza mózg
  Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz nagrał klip, w którym wcielając się w rolę rapera edukuje o szkodliwości palenia. "Dla tych, co jeszcze palą dziś nauka prosta taka: nie pal fajek - nie bądź głupi, chcesz być zdrowy - nie karm raka” – śpiewa.
 • Grypa może zatrzymać cię w łóżku
  Polska znajduje się w okresie szczytu zachorowań na grypę – ocenia Główny Inspektor Sanitarny. Szczepmy się, przestrzegajmy zasad higieny, unikajmy skupisk ludzi, wietrzmy pomieszczenia - radzi. W ostatnim półroczu w kraju odnotowano śmierć 65 osób, u których stwierdzono grypę.