• Wirus i Dino
  Wirus i Dino to nowe samochody terenowe stworzone dla wojska przez spółkę Concept z Bielska-Białej. Pierwszy z nich trafi w ręce polskich zwiadowców - po wygranym przetargu firma właśnie podpisała umowę z Ministerstwem Obrony Narodowej. Drugi pojazd startuje w trwającym postępowaniu o kryptonimie Mustang i miałby zastąpić odchodzące na emeryturę Honkery.
 • Storm 3 M-243
  Ministerstwo Obrony Narodowej wysyła słynne honkery na emeryturę. Inspektorat Uzbrojenia ogłosił przetarg na dostawę nowych samochodów terenowych, których wojsko będzie używać do transportowania ludzi i sprzętu. O lukratywny kontrakt powalczy znany z produkcji ciągników rolniczych Ursus.
 • Honker
  Ministerstwo Obrony Narodowej wysyła słynne honkery na emeryturę. Inspektorat Uzbrojenia ogłosił przetarg na dostawę nowych samochodów terenowych, których wojsko będzie używać do transportowania ludzi i sprzętu. O lukratywny kontrakt powalczy znany z produkcji ciągników rolniczych Ursus. Ale również AMZ Kutno wspólnie z Land Roverem spogląda w stronę nowego zlecenia dla armii.
 • Samochody wojskowe
  Resort obrony rozpoczyna rozmowy z firmami, które chcą sprzedać polskiej armii samochody osobowo-ciężarowe tzw. wysokiej mobilności – dowiedział się portal polska-zbrojna.pl. Za 1600 aut, armia będzie musiała zapłacić ok. 200 mln zł. "Chcemy, by ich produkcja odbywała się w Polsce" – podkreśla Waldemar Skrzypczak, wiceminister obrony.
 • Marzysz o terenówce? Oto coś dla fanów jazdy po bezdrożach - w Lublinie mają już nowe auto, które konkurencję przebija niskimi kosztami.