• Awokado
  Polacy niewiele wiedzą o tym, jak ważna dla naszego zdrowia jest wątroba – twierdzą organizatorzy rozpoczynającej się kampanii edukacyjnej „Szczęśliwa wątroba, szczęśliwy Ty”. Kampania ma zwiększyć świadomość Polaków na temat istotnej roli tego narządu.
 • jarmuż
  - Ma więcej wapnia niż mleko, mnóstwo antyoksydantów - powiedziała o jarmużu dietetyk i alergolog dr Danuta Myłek. Jakie zawiera witaminy i kto powinien go jeść?
 • Superfoods 2017
  Rok 2016 upłynął pod hasłem „superfoods”, czyli naturalnej, nieprzetworzonej żywności bogatej w składniki mające dobroczynny wpływ na nasz organizm. Super żywność zdominuje naszą dietę również w tym roku. Jak, zgodnie z trendami kulinarnymi, wyglądać będzie lista superfoods na rok 2017?
 • Jak zwalczyć problem nietrzymania moczu?
  Warto wiedzieć, które produkty wzmagają problem nietrzymania moczu, a które pomagają go pokonać.
 • Polskie superfoods
  Superfoods to kategoria produktów o wyjątkowych właściwościach. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują lokalne sezonowe warzywa i owoce. Super żywność naturalnego pochodzenia zawiera cenne dla organizmu składniki oraz posiada niezwykłe wartości odżywcze.
 • Sałatka z jarmużem
  Topinambur, jarmuż czy skorzonera to warzywa, których rzadko używa się w naszej kuchni. Warto je odkryć, żeby poznać nowe smaki i wzbogacić potrawy w składniki posiadające doskonałe walory odżywcze. Grzegorz Łapanowski, znany kucharz i dziennikarz kulinarny, przedstawia przykładowe przepisy z nietypowymi warzywami.
 • Jarmuż posiada sulforafan - związek, który ma działanie antynowotworowe
  Nadal pozostaje stosunkowo mało popularnym warzywem. A szkoda. Bo jarmuż jest nie tylko smaczny, ale i zdrowy. Obfituje w wiele składników odżywczych i chroniących przed chorobami.