• Kadr z filmu Jana Komasy o roboczym tytule "Boże Ciało". fot. Andrzej Wencel © Aurum Film
  17 maja rozpoczęły się zdjęcia do najnowszego filmu Jana Komasy, twórcy "Sali Samobójców" oraz "Miasta '44" o roboczym tytule "Boże Ciało". To inspirowana autentycznymi wydarzeniami historia chłopaka, który po wyjściu z zakładu poprawczego podaje się za księdza.
 • Kadr z filmu "Twarz" fot. Bartosz Mrozowski
  Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na festiwalu w Berlinie film do kin trafi 6 kwietnia. Zobacz zdjęcia z produkcji w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej
 • Kadr z filmu "Wieża. Jasny dzień" Jagody Szelc. W kinach od 23 marca
  Pozornie Jagoda Szelc chce osiągnąć w swoim filmie to samo, co Michael Haneke: wstrząsnąć widzami i na ich oczach doprowadzić do zagłady świata, z którym się identyfikują. O ile jednak wizję słynnego Austriaka przepełniał nihilizm, o tyle polska debiutantka widzi w tej apokalipsie paradoksalną szansę na narodziny nowej, lepszej rzeczywistości – pisze o głośnym debiucie "Wieża. Jasny dzień" Piotr Czerkawski
 • Patryk Vega na premierze filmu "Kobiety Mafii"
  - Okres zdjęciowy był dla mnie najcięższy w życiu - mówi o filmie "Kobiety mafii" Patryk Vega, jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci w polskim kinie, reżyser m.in. "Botoksu", serialu"PitBull" oraz dwóch filmów z tej serii: "Nowe porządki" i "Niebezpieczne kobiety". W rozmowie z nami Vega zdradza, kiedy ostatnio oglądał polski film, a także na jakim filmie zdarzylo mu się płakać.
 • Stare fotele kinowe
  W środowisku filmowym zawrzało. Dotacji pozbawiono wielu ważnych i kulturotwórczych instytucji, środki przeznaczono zaś m.in. na dotację do wydawnictwa albumowo-edukacyjnego z DVD upamiętniającego Jana Pawła II.
 • Kadr z filmu "Twarz". fot. Bartosz Mrozowski
  Film zaprezentowany będzie w ramach trwają konkursu głównego na 68. edycji międzynarodowego festiwalu filmowego w Berlinie, gdzie powalczy o Złotego Niedźwiedzia.
 • Kadr z filmu "303. Bitwa o Anglię"
  Film "303. Bitwa o Anglię" prezentowany jest na targach filmowych towarzyszących trwającej właśnie 68. edycji międzynarodowego festiwalu w Berlinie. To historia Dywizjonu 303 imienia Tadeusza Kościuszki – legendarnych polskich lotników, którzy stali się najskuteczniejszymi pilotami podczas bitwy o Anglię w czasie II wojny światowej. W międzynarodowej obsadzie, obok Marcina Dorocińskiego i Filipa Pławiaka ("Listy do M. 3"), wystąpili również: gwiazda kultowego serialu "Gra o tron" – Iwan Rheon oraz syn Mela Gibsona – Milo Gibson. Reżyserii podjął się David Blair.
 • Małgorzata Szumowska
  Polski film "Twarz" Małgorzaty Szumowskiej i koprodukowany przez Polaków "Dowłatow" Aleksieja Germana jr. - to obrazy, które powalczą o nagrody na rozpoczynającym się w czwartek 68. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.
 • Juliusz Machulski
  Koncertem jazzowym w wykonaniu m.in. gitarzysty basowego Krzysztofa Ścierańskiego rozpoczął się w środę w Budapeszcie festiwal filmowy krajów Grupy Wyszehradzkiej „Wywoływanie”, podczas którego widzowie będą mogli obejrzeć m.in. 13 filmów pełnometrażowych.
 • Jakub Gierszał w filmie "Pomiędzy słowami"
  Andrzej Chyra oraz Jakub Gierszał pojawią się w poruszającym obrazie Urszuli Antoniak "Pomiędzy słowami". Film trafi do kin 16 lutego. Zobacz zdjęcia z poruszającej polskiej produkcji. Michael, 28-letni prawnik z Berlina, w niczym nie różni się od swojego szefa i przyjaciela, 34-letniego Franza. W piątek rano Michael przestaje mówić po niemiecku i staje się Polakiem – Michałem. W życiu Michała zachodzą zmiany, gdy spotyka się ze swoim nigdy nie widzianym ojcem – Stanisławem. Stanisław wkracza do świata syna bardziej jako symbol Ojca niż prawdziwy ojciec. Jest ostatnią więzią łączącą Michaela z Polską – krajem, z którym świadomie zerwał kontakt. Obaj są sobie właściwie obcy. Mężczyźni spędzą ze sobą weekend, co odciśnie silne emocjonalne piętno na Michaelu, który zda sobie sprawę ze swego wyobcowania.