• Kuchnia
  Kuchnia to serce domu, w którym toczy się życie rodzinne oraz miejsce, gdzie przyrządzane są posiłki dla bliskich i gości. Dobierając odpowiednie kolory możemy się w niej zrelaksować lub dodać sobie energii. Chcesz jeść mniej – użyj niebieskiego koloru. Chcesz zachęcić niejadka do jedzenia – wybierz pomarańczowy.
 • Woda w basenie zmieniła kolor
  Przez noc z wtorku na środę woda w basenie, na którym odbywa się olimpijska rywalizacja w skokach w Rio de Janeiro, zmieniła kolor z błękitnego na zielony. Organizatorzy nie są w stanie wyjaśnić dlaczego tak się stało, ale zapewniają, że sportowcy są bezpieczni.
 • Sweter
  Czarny, granatowy i szary – to kolory, które jesienią najczęściej widać na polskich ulicach. Choć od końca września zaczyna nam brakować jasnych i żywych kolorów, to z badania Kolorowa Polska realizowanego przez Dekoral Fashion wynika, że co czwarty Polak najchętniej zakłada jesienią sweter, którego kolor dodatkowo go przygnębia.
 • Mieszkanie
  Ściana gładka? W pasy? W pionie czy w poziomie? - jakich błędów unikać podczas doboru koloru ścian i ich ozdabiania. Oto krótki poradnik malowania ścian.
 • Kolorowe święto Holi w Indiach
  Choć zima w Indiach nie należy do najsurowszych, Hindusi pięknie witają wiosnę. Festiwal kolorów Holi to jedno z najweselszych świąt hinduizmu. Towarzyszą mu śpiewy, tańce i uliczne korowody, a uczestnicy zabaw za punkt honoru stawiają sobie obsypanie kolorowym proszkiem jak największej liczby innych osób.
 • Kobieta mierząca ubrania
  Trendy lansowane przez stylistów w tym sezonie rok to prawdziwa mieszanka kolorów. Od żywych, ciepłych tonacji do chłodnych, wyrazistych, a nawet neonowych. Aby właściwie dobrać ubiór do typu urody, warto dokonać analizy kolorystycznej.
 • Jego skóra zmieniła kolor po kuracji zakazanym lekiem. Stała się niebieska. Od tej pory Paul Karason nazywany był "papą Smerfem". Zmarł w poniedziałek.
 • Rudy mężczyzna rzadziej choruj na raka prostaty
  Naukowcy za wszelką cenę próbują znaleźć jak najwięcej czynników, od których zależy podatność na zachorowanie na raka. Właśnie doszli do wniosku, że bardzo istotny jest w tym przypadku... kolor włosów.
 • Kadr z filmu "Powstanie Warszawskie"
  To film niezwykły. W sieci pojawił się zwiastun obrazu pt. "Powstanie Warszawskie". Jak piszą realizatorzy projektu "to pierwszy na świecie film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych opowiadający o tytułowym wydarzeniu poprzez historię dwóch młodych reporterów, świadków powstańczych walk".
 • Jak spać, by się wyspać?
  Czerwona, żółta, a może niebieska? Jaka powinna być sypialnia idealna? Naukowcy sprawdzili, który kolor sprzyja dobremu wypoczynkowi i podają długość snu w konkretnych sypialniach.