• Najczarniejszy budynek na świecie
  W Pjongczangu wzniesiono najbardziej czarny budynek w historii. Powstał z okazji Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które potrwają do 25 lutego 2018 r. Jak uzyskano taki efekt?
 • Lekarstwa
  Mało istotne leki w białych opakowaniach, stosowane w chorobach przewlekłych w niebieskich, a groźne dla zdrowia w czerwonych. Albo w barwach tęczowych. Tak może być już niebawem. Zmiany zapowiada Ministerstwo Zdrowia.
 • Łóżko sypialnia materac poduszki
  Elżbieta Chudzicka i Mateusz Chołys to autorzy bloga wnętrzarskiego. Choć do swojego mieszkania wprowadzili się zaledwie rok temu - mają już na koncie wiele metamorfoz. - Często przemalowujemy, zmieniamy - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" Chudzicka. Skąd czerpią pomysły na zmianę aranżacji wnętrz? Skąd pomysł na ścianę w sypialni w kolorze granatu?
 • Mieszkanie
  Designerzy pożegnali już lato. Dotychczasową paletę barw czas zastąpić najmodniejszymi kolorami sezonu jesień/zima, które tradycyjnie wybrał amerykański Instytut Pantone. Jednak, po raz pierwszy w historii, inspiracją dla legendarnej firmy były nie tylko kolekcje projektantów z New York Fashion Week, ale też i te prezentowane w Londynie. Ich wybór może lekko zaskakiwać.
 • Zielony kolor w mieszkaniu
  Greenery to najmodniejszy kolor 2017 roku według Instytutu Kolorów Pantone, który co roku wskazuje odcienie rządzące światem designu (i mody). Z czym go zestawiać? Gdzie stosować? I jaki efekt daje jego użycie? Zapytaliśmy o to ekspertów od urządzania wnętrz.
 • Kuchnia
  Kuchnia to serce domu, w którym toczy się życie rodzinne oraz miejsce, gdzie przyrządzane są posiłki dla bliskich i gości. Dobierając odpowiednie kolory możemy się w niej zrelaksować lub dodać sobie energii. Chcesz jeść mniej – użyj niebieskiego koloru. Chcesz zachęcić niejadka do jedzenia – wybierz pomarańczowy.
 • Woda w basenie zmieniła kolor
  Przez noc z wtorku na środę woda w basenie, na którym odbywa się olimpijska rywalizacja w skokach w Rio de Janeiro, zmieniła kolor z błękitnego na zielony. Organizatorzy nie są w stanie wyjaśnić dlaczego tak się stało, ale zapewniają, że sportowcy są bezpieczni.
 • Sweter
  Czarny, granatowy i szary – to kolory, które jesienią najczęściej widać na polskich ulicach. Choć od końca września zaczyna nam brakować jasnych i żywych kolorów, to z badania Kolorowa Polska realizowanego przez Dekoral Fashion wynika, że co czwarty Polak najchętniej zakłada jesienią sweter, którego kolor dodatkowo go przygnębia.
 • Mieszkanie
  Ściana gładka? W pasy? W pionie czy w poziomie? - jakich błędów unikać podczas doboru koloru ścian i ich ozdabiania. Oto krótki poradnik malowania ścian.
 • Kolorowe święto Holi w Indiach
  Choć zima w Indiach nie należy do najsurowszych, Hindusi pięknie witają wiosnę. Festiwal kolorów Holi to jedno z najweselszych świąt hinduizmu. Towarzyszą mu śpiewy, tańce i uliczne korowody, a uczestnicy zabaw za punkt honoru stawiają sobie obsypanie kolorowym proszkiem jak największej liczby innych osób.