• Mieszkanie
  Designerzy pożegnali już lato. Dotychczasową paletę barw czas zastąpić najmodniejszymi kolorami sezonu jesień/zima, które tradycyjnie wybrał amerykański Instytut Pantone. Jednak, po raz pierwszy w historii, inspiracją dla legendarnej firmy były nie tylko kolekcje projektantów z New York Fashion Week, ale też i te prezentowane w Londynie. Ich wybór może lekko zaskakiwać.
 • Zielony kolor w mieszkaniu
  Greenery to najmodniejszy kolor 2017 roku według Instytutu Kolorów Pantone, który co roku wskazuje odcienie rządzące światem designu (i mody). Z czym go zestawiać? Gdzie stosować? I jaki efekt daje jego użycie? Zapytaliśmy o to ekspertów od urządzania wnętrz.
 • Kuchnia
  Kuchnia to serce domu, w którym toczy się życie rodzinne oraz miejsce, gdzie przyrządzane są posiłki dla bliskich i gości. Dobierając odpowiednie kolory możemy się w niej zrelaksować lub dodać sobie energii. Chcesz jeść mniej – użyj niebieskiego koloru. Chcesz zachęcić niejadka do jedzenia – wybierz pomarańczowy.
 • Woda w basenie zmieniła kolor
  Przez noc z wtorku na środę woda w basenie, na którym odbywa się olimpijska rywalizacja w skokach w Rio de Janeiro, zmieniła kolor z błękitnego na zielony. Organizatorzy nie są w stanie wyjaśnić dlaczego tak się stało, ale zapewniają, że sportowcy są bezpieczni.
 • Sweter
  Czarny, granatowy i szary – to kolory, które jesienią najczęściej widać na polskich ulicach. Choć od końca września zaczyna nam brakować jasnych i żywych kolorów, to z badania Kolorowa Polska realizowanego przez Dekoral Fashion wynika, że co czwarty Polak najchętniej zakłada jesienią sweter, którego kolor dodatkowo go przygnębia.
 • Mieszkanie
  Ściana gładka? W pasy? W pionie czy w poziomie? - jakich błędów unikać podczas doboru koloru ścian i ich ozdabiania. Oto krótki poradnik malowania ścian.
 • Kolorowe święto Holi w Indiach
  Choć zima w Indiach nie należy do najsurowszych, Hindusi pięknie witają wiosnę. Festiwal kolorów Holi to jedno z najweselszych świąt hinduizmu. Towarzyszą mu śpiewy, tańce i uliczne korowody, a uczestnicy zabaw za punkt honoru stawiają sobie obsypanie kolorowym proszkiem jak największej liczby innych osób.
 • Kobieta mierząca ubrania
  Trendy lansowane przez stylistów w tym sezonie rok to prawdziwa mieszanka kolorów. Od żywych, ciepłych tonacji do chłodnych, wyrazistych, a nawet neonowych. Aby właściwie dobrać ubiór do typu urody, warto dokonać analizy kolorystycznej.
 • Jego skóra zmieniła kolor po kuracji zakazanym lekiem. Stała się niebieska. Od tej pory Paul Karason nazywany był "papą Smerfem". Zmarł w poniedziałek.
 • Rudy mężczyzna rzadziej choruj na raka prostaty
  Naukowcy za wszelką cenę próbują znaleźć jak najwięcej czynników, od których zależy podatność na zachorowanie na raka. Właśnie doszli do wniosku, że bardzo istotny jest w tym przypadku... kolor włosów.