• W Europie rekordowa liczba nowych syntetycznych substancji psychoaktywnych
  Jak podało Europejskie Obserwatorium Narkotyków i Uzależnień (EMCDDA), w zeszłym roku zidentyfikowano rekordową liczbę nowych syntetycznych narkotyków. Najwięcej jednak ludzi w UE sięga po konopie, a najgroźniejsza pozostaje heroina.
 • Konopie - zdjęcie ilustracyjne
  Zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających i uprawy konopi usłyszał 43-letni mężczyzna zatrzymany w Markach k. Warszawy. Policja znalazła u niego ponad 5 kg marihuany i 400 krzewów konopi. Czarnorynkowa wartość narkotyków wynosi ponad 200 tys. zł.
 • Gdyby chciano wsadzać wszystkich tych, którzy używają konopi indyjskich, to powinno się w Polsce zamknąć 90 procent znanych artystów - stwierdza w rozmowie z Superstacją Kamil Sipowicz, partner oskarżonej o posiadanie narkotyków Kory.
 • Jeszcze we wrześniu może zakończyć się śledztwo w sprawie przesyłki z marihuaną zaadresowanej m.in. na psa znanej wokalistki Olgi J. Sprawę prowadzą celnicy, a nadzoruje mokotowska prokuratura. Nieoficjalnie PAP podaje, że sprawa może skończyć się umorzeniem.
 • Marihuana
  Do krakowskiego aresztu trafił obywatel Wietnamu. 43-letni mężczyzna został aresztowany za uprawę ponad 600 sadzonek konopi wartych ponad 600 tys. zł oraz wytworzenie 6 kilogramów marihuany.
 • Wzrosła liczba osób w wieku 15 i 16 lat przyznających się do spożywania marihuany oraz haszyszu
  Zwiększa się liczba nastolatków, którzy próbują marihuany i haszyszu. Wielu z nich jest bliskich uzależnienia. Ale to dopiero początek listy używek, po jakie sięga młodzież...
 • Badanie ESPAD: Marihuanę młodzi zapijają wódką
  Coraz więcej nastolatków sięga po skręty z konopiami indyjskimi. Nie uważają ich za szkodliwe dla zdrowia.
 • Marihuana nie tak szkodliwa jak papierosy
  To pierwsze tak długotrwałe badanie obejmujące palaczy papierosów i marihuany. 20 lat obserwacji wykazało, że nielegalny miękki narkotyk używany sporadycznie sieje mniejsze spustoszenie w płucach palacza niż legalne papierosy.
 • W Czechach legalizacja marihuany w celach leczniczych
  Czescy eksperci, pracujący w rządowym zespole do spraw legalizacji marihuany w celach leczniczych, uznali w poniedziałek, że narkotyk ten będzie można uprawiać w Czechach, ale tylko pod nadzorem władz.
 • Działacz Wolnych Konopi uprawiał "trawkę"
  Zarzut nielegalnego uprawiania krzewów konopi indyjskich usłyszał 32-letni Tomasz O., działacz Wolnych Konopi. W pomieszczeniu wynajętym przez mężczyznę policja zarekwirowała 13 krzewów tej rośliny. Za nielegalną uprawę grozi mu kara od 3 do 8 lat więzienia.