• Osiedle
  Grudzień ze względu na świąteczne przygotowania i urlopy, nie będzie dogodnym czasem dla nabywców mieszkań. Dlatego osoby liczące jeszcze na dopłatę z programu MdM, powinny jak najszybciej wybrać odpowiedni lokal i załatwić konieczne formalności.
 • Pracownik budowlany
  Mimo powtarzających się coraz częściej głosów, że dobra passa musi się kiedyś skończyć, deweloperzy nie spuszczają z tonu. Jak wynika z danych GUS, działające na polskim rynku firmy zanotowały w ostatnich 12 miesiącach rekordy we wszystkich statystykach.
 • Mieszkanie
  Ceny mieszkań w 2017 r. nie zmienią się znacząco wobec 2016 r., za to szybko wyczerpią się pieniądze w programie Mieszkanie dla Młodych - wynika z opublikowanej w poniedziałek analizy Home Broker. Dodano, że oczekuje się rekordowej liczby mieszkań oddanych do użytku.
 • Mieszkanie
  W 2016 r. do Banku Gospodarstwa Krajowego trafiły wnioski o dofinansowanie zakupu mieszkania w ramach programu Mieszkanie dla Młodych o łącznej wartości 796,2 mln zł - podała firma Home Broker. Według specjalistów pula na ten rok wyczerpie się w ciągu miesiąca-dwóch.
 • Mieszkanie
  Najprawdopodobniej w ciągu miesiąca BGK przestanie przyjmować wnioski na dopłaty w ramach Mieszkania dla Młodych na 2016 rok. Ze względu na zapisy ustawy istnieje też ryzyko, że jeszcze w tym roku dojdzie do sytuacji, w której nie będzie można składać wniosków o dopłaty w 2017 r. Chętni na dofinansowanie muszą mocno kalkulować, by złożyć wniosek w odpowiedniej chwili.
 • Mieszkanie
  Dobry dla polskich nieruchomości i budownictwa 2015 rok powoli dobiega końca. Początek 2016 roku przyniesie zmiany, które w mniejszym lub większym stopniu będą determinować decyzje klientów o zakupie mieszkania. Biorąc pod uwagę obecne trendy oraz zmieniające się przepisy, jak będziemy kupować mieszkania na przełomie roku?
 • Osiedle mieszkaniowe
  Proponowane w poprawkach niskie limity dopłat dla mieszkań z rynku wtórnego nie wpłyną na poprawę sytuacji osób, które poszukują mieszkań z dopłatą w największych miastach.
 • Mieszkanie na wynajem
  Większość osób, które są zainteresowane programem Mieszkanie dla młodych nie zna jego najważniejszych zasad. Takie wyniki przynosi raport Home Broker.
 • mieszkanie
  Latem zmienią się przepisy dotyczące udzielania kredytów z dopłatą w programie Mieszkanie dla młodych. Wzrośnie wysokość dofinansowania i będzie ono bardziej dostępne.
 • Mieszkanie na wynajem
  Nie spada dynamika ożywienia na rynku budowlanym. We wrześniu deweloperzy zanotowali wzrosty we wszystkich statystykach publikowanych przez Główny Urząd Statystyczny, a liczba wydawanych pozwoleń na budowę sugeruje, że w kolejnych kwartałach tempo nie będzie spadać.