• Aleksander Kwaśniewski
  Na tydzień przed startem European Executive Forum Aleksander Kwaśniewski, były prezydent Polski, założyciel fundacji Amicus Europae (razem z Executive Club będzie organizatorem wydarzenia), w rozmowie z "DGP" ocenia pozycję Unii Europejskiej we współczesnym świecie.
 • Aleksander Kwaśniewski
  Aleksander Kwaśniewski z dużą dezaprobatą komentuje wypowiedź premier Ewy Kopacz o tym, że jako kobieta będzie bronić własnych dzieci we własnym domu. Były prezydent wyjaśnia, co ta deklaracja oznacza dla Ukrainy.
 • Aleksander Kwaśniewski
  Furorę w internecie zrobiło nagranie, na którym Aleksander Kwaśniewski w czasie wystąpienia na Ukrainie śpiewa z mównicy hymn ZSRR. Były prezydent wyjaśnił w programie Moniki Olejnik, dlaczego to zrobił. Chodziło o wyjaśnienie pewnego rosyjskiego fenomenu, ukazanego właśnie na przykładzie hymnu.
 • Aleksander Kwaśniewski
  Zwrot w NATO i odświeżenie jego struktur. Były prezydent Aleksander Kwaśniewski uważa, że na szczycie Sojuszu w brytyjskim Newport podjęto słuszne decyzje dotyczące sił szybkiego reagowania. 
 • Aleksander Kwaśniewski na trybunach Sdionu Narodowego
  MSZ lub władze miasta stołecznego powinny wygłosić słowa ubolewania. Nie wiem, kto czuje się tutaj bardziej odpowiedzialny za przeprowadzenie imprezy, ale niewinni ludzie mogli przeżyć trudne chwile i doznać uszczerbku na zdrowiu - mówi Aleksander Kwaśniewski
 • "Uchwała Dumy to doniosła decyzja"
   To doniosła decyzja o istotnej randzie politycznej - tak uchwałę rosyjskiej Dumy w sprawie wymordowania polskich oficerów w Katyniu ocenia Aleksander Kwaśniewski. Były prezydent twierdzi, że uchwała to część rosyjskich przygotowań przed wizytą prezydenta Miedwiediewa.