• Łazienki Królewskie / lazienki-krolewskie.pl
  Kontrolerzy Centralnego Biura Antykorupcyjnego podjęli działania w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie - dowiedziała się w czwartek PAP. Kontrola Biura dotyczy wszystkich działań prowadzonych przez muzeum w stosunku do jego mienia od 1990 r.
 • azienki Królewskie
  Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński odwołał  Tadeusza Zielniewicza ze stanowiska dyrektora Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie - podał MKiDN w komunikacie. Odwołanie nastąpiło w związku m.in. z "wyrokami za stosowanie w Muzeum praktyk mobbingowych".Odwołany urzędnik mówi zaś, że ecyzja wicepremiera Glińskiego to "sprawa polityczna"
 • Prof. Marek Kwiatkowski
  W wieku 86 lat zmarł w środę były dyrektor Łazienek Królewskich, varsavianista, historyk sztuki prof. Marek Kwiatkowski - poinformowała PAP jego asystentka Beata Gębalska. Kwiatkowski był autorem kilkudziesięciu książek, a także nauczycielem akademickim.
 • Lech Wałęsa, Bronisław Komorowski, Aleksander Kwaśniewski
  Trzej prezydenci w jednym miejscu o Unii Europejskiej. Bronisław Komorowski oraz byli prezydenci Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski uczestniczyli w Pikniku Europejskim, zorganizowanym w 10. rocznicę wejścia naszego kraju do wspólnoty.