• Probówki z krwią
  Wzrost o 25 proc. liczby testów laboratoryjnych w kierunku przewlekłej choroby nerek i cukrzycy w ciągu kilku lat obniżyłoby koszty ich leczenia o łącznie 700 mln zł rocznie w ciągu kilku lat - wynika z raportu Izby Producentów i Dystrybutorów Diagnostyki Laboratoryjnej.
 • Konstanty Radziwiłł
  Prace nad wsparciem dla zadłużonych szpitali są bardzo zaawansowane - powiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Zaznaczył, że w tym kontekście należy mówić o "restrukturyzacji", która obejmie wsparcie zarówno finansowe, jak i w zakresie zarządzania.
 • Leki
  Leki biopodobne są bezpieczne i skuteczne, a ponieważ są tańsze zwiększają również dostęp chorych do nowoczesnej terapii – przekonują eksperci.
 • lekarz medycyna onkolog
  Problemy służby zdrowia nie znalazły się wśród priorytetów żadnego z rządów – mówi Anna Rulkiewicz, wiceprzewodnicząca Rady Pracodawców RP, prezes zarządu Lux Med Sp. z o.o.
 • Czosnek
  O tym, które domowe metody leczenia rzeczywiście działają, a które mogą być groźne, rozmawiamy z dr n. med. lek. Joanną Ptaszyńską, specjalistką pediatrii w sieci przychodni NZOZ „Twój Lekarz”, www.twojlekarz.net.
 • Leki na dłoni
  Infekcja jest jak bitwa tocząca się w naszym ciele. Aby wspomóc w niej organizm, odpoczynek może nie wystarczyć i konieczna będzie antybiotykoterapia. Pamiętaj jednak, że leki nie są obojętne dla organizmu, czasem mogą nieść skutki uboczne, powikłania lub po prostu nie zadziałać. Jak powinna wyglądać kuracja, by była maksymalnie skuteczna?
 • Produkty z miodu
  Propolis, zwany inaczej kitem pszczelim, jest niezastąpiony w walce z infekcjami. Ma działanie przeciwzapalne, przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Korzystnie wpływa również na układ oddechowy i przyspiesza gojenie się ran. Czy może uczulać?
 • Mocz
  Urynoterapia zaliczana jest do medycyny niekonwencjonalnej. Choć jest stosowana od lat, nie ma nadal wiarygodnych badań naukowych potwierdzających jej leczniczą skuteczność. Przyjrzyjmy się argumentom zwolenników oraz przeciwników urynoterapii.
 • Kobiety
  Polki prowadzą bardzo aktywne życie. Na co dzień muszą łączyć rolę matki, atrakcyjnej kobiety oraz odnosić sukcesy zawodowe. Ciągła presja i życie w biegu sprawiają, że za swoje wysiłki płacą wysoką cenę – zdrowiem psychicznym i fizycznym. Aż 74 proc. Polek odczuwa silny stres przynajmniej raz w tygodniu, a przeszło co piąta walczy z nim codziennie, co negatywnie wpływa na ogólną kondycję kobiet.
 • Lekarstwo
  76 proc. szpitali deklaruje, że ma zapas leków na co najmniej tydzień, jednak ok. 60 proc. placówek przyznaje, że dysponuje najpilniejszymi farmaceutykami, „na ratunek życia”, jedynie na kilka dni – wynika z raportu opublikowanego w Warszawie.