• Lekarz
  Na początku maja w Siedlcach i Skierniewicach, gdzie prowadzony jest pilotaż oprogramowania systemu obsługi e-recept, będą wystawione pierwsze elektroniczne recepty - powiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.
 • Lekarz pracuje na komputerze
  Zdecydowana większość Polaków opowiada się za wprowadzeniem e-recept i e-zwolnień, lekarze są w tej sprawie podzieleni – mówili eksperci podczas konferencji prasowej w Warszawie.
 • Prześwietlenie mózgu
  Trombektomia mechaniczna, stosowana w niedokrwiennym udarze mózgu, będzie finansowana w ramach świadczeń gwarantowanych najprawdopodobniej od lipca 2018 roku – zapowiedział w poniedziałek na spotkaniu z dziennikarzami wiceminister zdrowia Zbigniew Król.
 • Kobietę boli brzuch
  Po czym rozpoznać endometriozę? Jakie może dawać objawy, czym grozić i jak ją leczyć? Te, jak i wiele innych pytań, z pewnością mogą rodzić Wam się w głowach, kiedy słyszycie o tej chorobie. Choć dużo się o niej mówi i pisze, wiele kobiet nadal ma w tej sprawie sporo pytań. Z pomocą dr. Tomasza Basty, ginekologa i założyciela krakowskiej Intima Clinic, postaramy się rozwiać wszystkie wątpliwości.
 • pacjent
  Placebo to substancja lub działanie obojętne, niemające wpływu na stan zdrowia pacjenta, podawane choremu jako terapia. Zdarza się, że pacjent po przyjęciu placebo naprawdę zdrowieje. Jak to możliwe? Po co w ogóle podawane jest placebo?
 • Dziecko w szpitalu
  W Ministerstwie Zdrowia trwają prace nad zmianą przepisów dotyczących pobierania przez szpitale opłat za pobyt rodziców przy hospitalizowanych dzieciach – powiedział minister Łukasz Szumowski. Odpłatność za sam pobyt nie może być pobierana – zaznaczył.
 • Dziecko płacze
  U niektórych dzieci i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (ASD) zaleca się terapie niepoparte dowodami naukowymi – ostrzegali eksperci podczas międzynarodowej konferencji „Autyzm a praktyka oparta na dowodach” w Warszawie.
 • Konsultacja z lekarzem przez internet
  Naczelna Rada Lekarska zaapelowała do pacjentów, aby porad w sprawach zdrowia szukali u lekarzy. Poglądy wygłaszane przez samozwańczych uzdrowicieli są często absurdalne z punktu widzenia nauki - podkreśliło prezydium NRL w swoim stanowisku.
 • Lekarz
  Leki biopodobne są równie bezpieczne i skuteczne jak leki oryginalne, dlatego pacjenci nie powinni się ich obawiać - przekonywali specjaliści podczas konferencji prasowej w Warszawie.
 • Niemowlę u lekarza
  Kiedy dziecko przychodzi na świat, mama jak najlepiej chce wspierać jego prawidłowy rozwój. Książki, artykuły, rady od rodziny – to nie wystarczy, aby dowiedzieć się wszystkiego na temat opieki i żywienia niemowlęcia. Niezbędne jest wsparcie eksperta, który przekaże młodym rodzicom najważniejsze informacje o rozwoju, a także zalecenia żywieniowe dla dzieci. Jak przygotować się na pierwsze (i kolejne) spotkanie z lekarzem?