• Tabletki na dłoni
  Korzystanie z suplementów diety stało się powszechne. Polacy przyjmują je w nadmiarze, bez konsultacji z lekarzem – alarmuje Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia. Eksperci przypominają, że najzdrowsze jest wyrównywanie niedoborów pokarmowych właściwą dietą.
 • Kobieta robi zakupy w aptece
  Sprzedaż suplementów diety w naszym kraju w 2017 r. po raz pierwszy przekroczy 4 mld zł – prognozuje raport opublikowany na konferencji poświęconej rynkowi tych produktów.
 • Kapsułki
  Kiedy silny ból nie mija, sięgamy po coraz mocniejsze leki. Po tych z paracetamolem i ibuprofenem kolejnym wyborem jest lek zawierający ketaprofen. O ile te pierwsze możemy mieć od ręki, o tyle na ten ostatni musimy mieć receptę. Sytuacja zmieni się jednak już za kilka miesięcy. Od 1 października 2017 roku Ketonal będzie lekiem OTC.
 • Przyjmowanie lekarstw
  Niemal dziewięciu na dziesięciu dorosłych (89 proc.) deklaruje, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy stosowało leki dostępne bez recepty i suplementy diety; najczęściej środki przeciwbólowe i przeciwzapalne oraz witaminy – wynika z sondażu CBOS.
 • Syrop
  - Jak jesteśmy przeziębieni, to powinniśmy zrezygnować z syropu glukozowo-fruktozowego - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" Katarzyna Bosacka. - Najlepiej wtedy jeść rosół na zmianę z kaszą jaglaną - dodała autorka programu "Wiem, co jem". Co kryje się w syropach na kaszel bez recepty?
 • Leki
  Z badań wynika, że takie preparaty nabywa aż połowa Polaków. Leki przeciwgorączkowe wskazało 44 procent badanych, a na przeziębienie - 43 procent. Również 43 procent badanych kupuje leki bez recepty bez konsultacji z lekarzem.