• Szpital
  Każdego, kto zasiada na stanowisku szefa resortu zdrowia, dopada syndrom oblężonej twierdzy. Nawet ci otwarci zaczynają być nieufni, część ulega czarowi polityki. I wpadają w pułapkę działania zgodnego z ideologią, a wbrew zdrowemu rozsądkowi. U siebie ministrowie niemocy nie widzą, ale diagnozują ją u kolegów po fachu.
 • Lekarz i pacjent
  Narodowy Fundusz Zdrowia porównał dane z grudnia 2015 r. z grudniem 2016 r. Jest gorzej. Wbrew zapowiedziom PiS kolejki do leczenia wciąż rosną. Na rehabilitację czeka już ponad mln chorych - informuje "Gazeta Wyborcza".
 • Sędzia
  W poniedziałek nie doszło do zamknięcia przewodu sądowego w procesie lekarzy oskarżonych ws. śmierci Jerzego Ziobry - ojca ministra sprawiedliwości. Sąd oddalił wniosek prokuratora złożony na poprzedniej rozprawie, ale prokurator złożył kolejny. Sąd rozpozna go we wtorek.
 • Lekarz sprawdza lekarstwo
  W 2018 r. przestanie istnieć Narodowy Fundusz Zdrowia, a prawo do bezpłatnej podstawowej opieki medycznej przysługiwało będzie wszystkim, którzy mieszkają na terytorium Polski – to najważniejsze i najbardziej rewolucyjne założenia, jakie znalazły się w projekcie ustawy o Narodowej Służbie Zdrowia, do którego dotarł DGP.
 • Grupa lekarzy
  Wielka Brytania jeszcze przed brexitem zamierza ściągnąć pół tysiąca medyków z innych państw. Koncentruje się m.in. na Polsce.
 • Korytarz szpitalny (zdjęcie ilustracyjne)
  Brak odpowiedniej obsady lekarskiej i pielęgniarskiej oraz aktualnych badań technicznych sprzętu medycznego, a nawet atrapy zamiast sprzętu – to niektóre nieprawidłowości stwierdzone podczas kontroli przeprowadzonej przez Narodowy Fundusz Zdrowia w szpitalu w Pszczynie.
 • Odporność
  Przez najbliższe trzy dekady 10 mln ludzi rocznie będzie umierać na całym świecie z powodu błędnego stosowania leków przeciwko zakażeniom bakteryjnym. Polska znajduje się w grupie państw, w których po takie kuracje sięga się zdecydowanie za często.
 • Papierosy "Chesterfield", rok 1950
  Lekarze zachwalający palenie, dzieci podsuwające rodzicom papierosy, "naukowe" dowody na to, że jedna marka jest zdrowsza niż pozostałe, papierosy jako środek odchudzający - producenci wyrobów tytoniowych kilkadziesiąt lat temu chętnie stosowali w reklamach chwyty poniżej pasa. Amerykańska uczelnia Stanford Medical School prowadzi badania nad wpływem reklam papierosów na konsumentów. W ramach tego projektu zgromadziła pokaźny "materiał dowodowy". Oto najbardziej bezczelne reklamy.
 • Polska policja
  Prokuratura wyjaśnia okoliczności powstania obrażeń u dwumiesięcznego dziecka, które trafiło do szpitala przy ul. Spornej w Łodzi. Chłopiec ma pękniętą podstawę czaszki i liczne siniaki. Jego rodzice zostali zatrzymani.
 • Gabinet ginekologiczny
  Pan Tomasz na swojej stronie internetowej podaje numer telefonu i wymiary płodu, który można legalnie usunąć w Holandii: „BPD 54 mm (obwód głowy) i FL 36 mm (długość kości udowej) do 22. tygodnia życia”. Oferuje dowozy z każdego miejsca w Polsce. Nawet kilkadziesiąt tysięcy Polek rocznie korzysta z turystyki aborcyjnej. Udajemy, że ten problem nie istnieje.