• szpital
  Opinie biegłych w sprawach o błędy medyczne bywają nierzetelne, nawet nieprawdziwe. Często na pacjentów przerzuca się winę za to, co się stało. W takim sporze trzeba być gotowym na wszystko. O sądowych walkach pacjentów opowiada Agacie Szczepańskiej Jolanta Budzowska, radca prawny i partner w kancelarii Budzowska Fiutowski i Partnerzy Radcowie Prawni (BFP). Od lat zajmuje się sprawami cywilnymi w zakresie problematyki praw pacjenta i dochodzenia roszczeń odszkodowawczych z tytułu błędów medycznych. Nazywana „postrachem polskich szpitali”. W 2018 r. wyróżniona Złotym Paragrafem, nagrodą „Dziennika Gazety Prawnej” za „bezkompromisową walkę o prawa ofiar błędów medycznych”
 • Operacja. Chirurdzy przy stole operacyjnym
  Lekarze z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach replantowali 7-letniej dziewczynce skórę czaszki, zerwaną we wtorek przez maszynę w warsztacie samochodowym - podał w środę szpital, zapowiadając niebawem bliższe szczegóły sprawy. Stan dziecka jest stabilny.
 • CENTRUM SYMULACJI MEDYCZNEJ WE WROCŁAWIU
  Sześć sal, będących kopiami prawdziwych oddziałów szpitalnych składa się na Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu otwarte w piątek. Są tu: blok operacyjny, sala intensywnej opieki medycznej dla noworodków, dzieci i dorosłych, oddział ratunkowy, sala porodowa oraz sala pielęgniarska. Jest tu również symulator karetki pogotowia. Na takim sprzęcie i w takich warunkach studenci medycyny będą uczyć się pracy.
 • Dr Marcin Rawicz
  Starszym dzieciom mówiłem: oczywiście, że umrzesz, bo każdy z nas umiera, ja umrę, babcia, sąsiadka, mama, a kiedy, to mnie nie pytaj, bo ja tego nie wiem. Po takiej odpowiedzi dyskusja w zasadzie się zamyka. We mnie wszystko się wtedy skręca, serce się ściska. Trzeba wyjść, wbić zęby w ścianę, bo przecież nic innego nie można zrobić. Nic. Nie można wyleczyć - mówi w rozmowie z dziennik.pl dr Marcin Rawicz, anestezjolog dziecięcy.
 • Urodziny seniora
  Diagnostyka choroby Alzheimera w Polsce kuleje. Lekarze skarżą się, że przez "papierologię", nie mają czasu na dokładne badanie pacjentów. Sami też możemy zauważyć,  że nasi bliscy mają symptomy otępienia i choroby Alzheimera.
 • Lekarz
  Brakuje nam lekarzy, ale tym z zagranicy śrubujemy wymagania. Resort zdrowia chce rozluźnić obowiązujące zasady. To ułatwi też życie Polakom, którzy zdecydowali się studiować medycynę poza granicami Polski.
 • Młodzi lekarze
  Telewizja Polska wiosną chce pokazać nowy program medyczny, w którym polskie gwiazdy opowiedzą przed kamerami o swoich chorobach, dolegliwościach i sposobach leczenia.
 • Młodzi lekarze
  Porozumienie między ministrem a rezydentami niewiele zmieniło w sytuacji szpitali. Z ponad 4 tys. protestujących do pracy w dłuższym wymiarze czasu wróciło zaledwie 151
 • Szpital
  Na kwiecień wyznaczył krakowski Sąd Okręgowy w wydziale odwoławczym cztery terminy rozpraw, na których rozpozna apelacje od wyroku uniewinniającego czwórkę lekarzy leczących Jerzego Ziobro, ojca ministra sprawiedliwości – ustaliła w poniedziałek PAP w sądzie.
 • Minister zdrowia Łukasz Szumowski podczas konferencji prasowej po spotkaniu z rezydentami
  Nie chcemy wprowadzać represyjnych zakazów. Chodzi o to, żeby osoby, które nie chcą czy też nie mogą dorabiać – nie pozwala im na to zdrowie, samotnie wychowują dzieci – miały pensję, która daje im taki wybór. Dlatego propozycja pensji wynoszącej minimalnie 6,7 tys. zł będzie skierowana do lekarzy pracujących na etat, nie dla lekarzy kontraktowych - mówi w rozmowie z DGP prof. Łukasz Szumowski, minister zdrowia.