• Stetoskop
  Środowiska lekarzy i rodziców apelują o zmiany w opiece medycznej nad otyłymi dziećmi. Proszą o wprowadzenie porad żywieniowych oraz nowej specjalizacji lekarskiej. 
 • Recepta
  Z raportu NFZ wynika, że Wielkopolska i Mazowsze to regiony, gdzie najtrudniej dostać się do medyków rodzinnych. Pod opieką mają nawet o 60 proc. więcej osób niż na Pomorzu i Śląsku. Okazuje się też, że Polska wypada fatalnie na tle krajów Unii Europejskiej.
 • Lekarze
  Lekarze rodzinni z Federacji Porozumienie Zielonogórskie rozważają wypowiadanie kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Przy 45 -dniowym terminie wypowiedzenia umowy mogą nie obowiązywać już w październiku.
 • Marcin Hadaj
  Lekarze rodzinni lekceważą nas jak dotąd, a jeśli sami sobie jakiegoś badania nie zrobimy, na ich pomoc raczej liczyć nie można - pisze Marcin Hadaj.
 • Lekarz Porozumienia Zielonogórskiego oraz Bartosz Arłukowicz
  Jeśli przestać wpatrywać się w treść sporu lekarzy z Porozumienia Zielonogórskiego z Ministerstwem Zdrowia, można zobaczyć cały przegląd technik negocjacyjnych używanych przez zawodowców. Kto jest lepszy w tym fachu? Kto lepiej wyczuwał moment i był bardziej bezlitosny?
 • Konferencja Porozumienia Zielonogórskiego
  Zakończyły się negocjacje lekarzy z resortem zdrowia. Trwały prawie 15 godzin. Rano konferencje w tej sprawie zorganizowali zarówno lekarze, jak i minister zdrowia. I znów pojawił się problem.
 • Jacek Krajewski, lider Porozumienia Zielonogórskiego
  Zamiast dalszych negocjacji, groźby i zastraszanie lekarzy. Porozumienie Zielonogórskie twierdzi, że to Bartosz Arłukowicz zerwał negocjacje w sprawie finansowania podstawowej opieki zdrowotnej. Przedstawiciele lekarzy deklarują jednak, że chcą kontynuowania rozmów z Ministerstwem Zdrowia. Oczekują także powołania mediatora, którym - jak mówią - mogłaby zostać premier Ewa Kopacz.
 • wizyta u lekarza lekarz pacjent badanie
  Wieloletni brak dialogu rządu ze przedstawicielami ochrony zdrowia i niedostateczna liczba lekarzy rodzinnych. To, zdaniem doktora Michała Sutkowskiego z Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce, jedne z głównych przyczyn zamieszania w związku z brakiem porozumienia na linii rząd-środowiska lekarskie w sprawie kontraktów z NFZ na ten rok.
 • Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz
  Od 2 stycznia nawet 40 proc. przychodni może być zamkniętych. W poniedziałek w resorcie zdrowia trwała ostatnia tura negocjacji z przedstawicielami lekarzy. Bez efektów. Do porozumienia nie doszło.
 • Bartosz Arłukowicz
  Na początku stycznia cześć przychodni będzie zamknięta. Blisko 50 proc. lekarzy rodzinnych grozi, że nie będzie przyjmować pacjentów. Powód? Lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego nie porozumieli się z ministrem zdrowia. Chcieli w zamian za nowe obowiązki, którymi zostaną obciążeni od stycznia, otrzymać blisko 2 mld złotych. Ministerstwo zaoferowało im 1,1 mld zł.