• Starsza kobieta bierze leki
  Od roku osoby po 75. roku życia mają prawo do bezpłatnych leków znajdujących się na liście ogłoszonej przez Ministra Zdrowia. Od września do końca lipca z programu skorzystało prawie 2,2 mln pacjentów, którzy otrzymali 35,6 mln opakowań leków. W 2017 r. program ma kosztować 564 mln zł.
 • Lekarstwo
  Substancje stosowane w leczeniu ciężkiej padaczki niemowląt oraz w terapii epizodów depresyjnych u dorosłych - m.in. takie środki znalazły się w projekcie nowej listy leków refundowanych, która ma obowiązywać od listopada.
 • Od 1 września nowa lista leków refundowanych
  Nowa lista leków ucieszy przede wszystkim chorych na cukrzycę. Tak ocenia szef IMS Polska - firmy zajmującej się analizą rynku farmaceutycznego. Od 1 września kolejne zmiany w refundacji leków.
 • Nowa lista leków refundowanych od 1 lipca
  Od lipca kolejne zmiany na liście leków refundowanych. Projekt obwieszczenia w tej sprawie jest na stronie internetowej ministerstwa zdrowia. 72 produkty wpisano na listę, a 20 skreślono.
 • Jest nowa lista leków refundowanych
  Od niedzieli obowiązuje nowa lista leków refundowanych. Znalazły się na niej m.in. analogi insulin długo działających i nowy lek stosowany w leczeniu jaskry. W przypadku 458 produktów spadły dopłaty pacjentów; do 546 pacjenci dopłacą więcej.