• Produkty z miodu
  Propolis, zwany inaczej kitem pszczelim, jest niezastąpiony w walce z infekcjami. Ma działanie przeciwzapalne, przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Korzystnie wpływa również na układ oddechowy i przyspiesza gojenie się ran. Czy może uczulać?
 • Czarnuszka
  Czarnuszka to prawdziwa skarbnica związków biologicznie aktywnych. Jej nasionom przypisuje się liczne właściwości zdrowotne. Działają ochronnie na błonę śluzową żołądka, osłaniają wątrobę i nerki przed toksycznym działaniem związków chemicznych, wzmacniają układ odpornościowy i przyspieszają gojenie się ran. Dlaczego jeszcze warto ją jeść?
 • Czarny bez
  Czarny bez to absolutnie magiczna roślina, za której ścięcie w dawnych czasach w Wielkiej Brytanii groziła kara śmierci. Przetworzone kwiaty i owoce czarnego bzu działają przeciwzapalnie, bakteriobójczo, wirusobójczo oraz wzmagają produkcję moczu.
 • Mniszek lekarski
  Jak działa napar z tej rośliny? Jak w kuchni mniszka wykorzystuje Marzena Broel-Plater, natural wellness coach? Za co go ceni?
 • Czystek
  Czystek jest jedną z najsilniej działających roślin, wzmacniających układ immunologiczny u człowieka, będąc przy tym całkowicie pozbawionym działań ubocznych. Jakie są inne prozdrowotne właściwości tej rośliny? Po jaki rodzaj czystka warto sięgać?
 • Aloes
  Aloes zawiera ponad 200 składników aktywnych, pomaga na problemy jelitowe, oparzenia i przyspiesza leczenie ran. W jaki sposób stosować go wewnętrznie i zewnętrznie?
 • Medycyna naturalna
  Na 3,5 roku wiezienia skazany został Marek H. - znachor, który zdaniem sądu przyczynił się do śmierci głodowej półrocznej Magdy. Co powoduje, że w XXI wieku zwracamy się o poradę do znachorów? Kto i dlaczego decyduje się na takie praktyki?
 • AZS może wywoływać katar
  Nadciągająca zima, a wraz z nią niskie temperatury i sezon grzewczy, często niekorzystnie wpływają na stan naszej skóry. Szczególnie boleśnie dotykają osoby chore na Atopowe Zapalenie Skóry, bowiem zimą nasilają się objawy tej choroby. Aby przetrwać ten ciężki dla skóry czas warto zadbać o właściwą pielęgnację, postawić na zdrową dietę i naturalne środki. Tu z pomocą przychodzą oleje: z arganii i z czarnuszki, stosowane od wieków w naturalnej medycynie arabskiej.
 • Medycyna chińska
  - Jest to system spójny, bardzo rozbudowany, obejmujący nie tylko kwestie ciała, ale też biorący pod uwagę emocje - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" o medycynie chińskiej Agnieszka Krzemińska. Terapeutka wyjaśniła, jakie produkty wykorzystuje w leczeniu. Jakie czynniki brane są pod uwagę podczas stawiania diagnozy?
 • Kardamon
  To popularna przyprawa, która ze względu na swoje właściwości lecznicze znalazła zastosowanie nie tylko w kuchni, lecz także w medycynie naturalnej.