• Aloes
  Aloes zawiera ponad 200 składników aktywnych, pomaga na problemy jelitowe, oparzenia i przyspiesza leczenie ran. W jaki sposób stosować go wewnętrznie i zewnętrznie?
 • Medycyna naturalna
  Na 3,5 roku wiezienia skazany został Marek H. - znachor, który zdaniem sądu przyczynił się do śmierci głodowej półrocznej Magdy. Co powoduje, że w XXI wieku zwracamy się o poradę do znachorów? Kto i dlaczego decyduje się na takie praktyki?
 • AZS może wywoływać katar
  Nadciągająca zima, a wraz z nią niskie temperatury i sezon grzewczy, często niekorzystnie wpływają na stan naszej skóry. Szczególnie boleśnie dotykają osoby chore na Atopowe Zapalenie Skóry, bowiem zimą nasilają się objawy tej choroby. Aby przetrwać ten ciężki dla skóry czas warto zadbać o właściwą pielęgnację, postawić na zdrową dietę i naturalne środki. Tu z pomocą przychodzą oleje: z arganii i z czarnuszki, stosowane od wieków w naturalnej medycynie arabskiej.
 • Medycyna chińska
  - Jest to system spójny, bardzo rozbudowany, obejmujący nie tylko kwestie ciała, ale też biorący pod uwagę emocje - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" o medycynie chińskiej Agnieszka Krzemińska. Terapeutka wyjaśniła, jakie produkty wykorzystuje w leczeniu. Jakie czynniki brane są pod uwagę podczas stawiania diagnozy?
 • Kardamon
  To popularna przyprawa, która ze względu na swoje właściwości lecznicze znalazła zastosowanie nie tylko w kuchni, lecz także w medycynie naturalnej.
 • Lawenda na łysinę...
  Naturalne tradycyjne sposoby leczenia nie zawsze cieszą się uznaniem lekarzy. Jednak niektóre zioła są nieocenione w wielu schorzeniach. Szczególnie kwiaty...
 • Olej arganowy
  Typowy marokański suk - gwarne targowisko, na którym przekrzykujący się sprzedawcy zachęcają do zakupów przechadzających się turystów. A kupić można tam niemal wszystko. Na półkach jednego ze straganów w bocznej uliczce, tuż obok słoików z maściami, buteleczek z olejkami i wiązanek aromatycznych ziół, suszą się skóry jaszczurek i zwisają skorupy żółwi. Czy to kolejny sklep z pamiątkami? Nie, to… apteka.
 • Aloes
  W wielu domach uprawia się aloes w doniczkach. W twoim również? Jeśli tak, powinieneś wiedzieć, jakie właściwości ma ta roślina. Chroni przed wieloma groźnymi chorobami i zwalcza problemy dermatologiczne. Zobacz.
 • Duży biust
  To, że facet wpatruje się w kobiecy biust na pierwszej randce wcale nie musi świadczyć o braku dobrych manier. Według naukowej teorii podtrzymywanej przez Alyonę Olszewską, kobiece biusty skrywają tajemnicę ich osobowości. Czy można zatem gapić się w damski dekolt? Nie można. Trzeba!
 • Na otyłość i demencję? Owoce rokitnika zwyczajnego
  Wielkie brawa dla uczonych, którzy odkryli nowy naturalny środek leczący ciężki cywilizacyjne choroby. Pomoże osobom cierpiącym na otyłość, demencję, a nawet może leczyć egzemy i wrzody żołądka.