• Grzegorz Schetyna w Sejmie
  Były minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna z uznaniem wypowiedział się o wystąpieniu obecnego szefa MSZ w Sejmie. Witold Waszczykowski przedstawił w parlamencie założenia własnej polityki i jak stwierdził Schetyna, w słowach ministra dostrzegł elementy obecne już w polityce byłego szefa dyplomacji Radosława Sikorskiego. Nie byłby również sobą, gdyby nie skrytykował też Waszczykowskiego.
 • Radosław Sikorski
  PiS drąży sprawę rozliczeń podróży służbowych prywatnym samochodem marszałka Sikorskiego. Szef Klubu Parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak z dziennikiem "Fakt" w ręku domagał się sprawdzenia, czy były szef MSZ dopuścił się wyłudzenia pieniędzy z kasy Sejmu. Według tej gazety, stan licznika samochodu marszałka jest trzy razy niższy niż powinien być zakładając, że "wyjeździł" ryczałt, który wziął na paliwo.
 • Radosław Sikorski
  Zgodnie z zapowiedzią PiS nie odpuszcza sprawy korzystania przez Radosława Sikorskiego z ryczałtu na prywatny samochód. Szef Klubu Mariusz Błaszczak wystąpił do szefów MSW i MSZ oraz do samego marszałka Sejmu o udostępnienie dokumentów, które mają pokazać prawdziwość jego deklaracji.
 • Grzegorz Schetyna
  Zamordysta i polityczny strateg obdarzony niezwykłą intuicją. Lojalny wobec przyjaciół, śmiertelnie niebezpieczny dla tych, co go zdradzili. Grzegorz Schetyna wraca do gry. Ale tym razem najlepszemu kadrowemu w historii III RP przypadł odcinek, na którym może polec.
 • Grzegorz Schetyna
  Grzegorz Schetyna, obecny szef sejmowej komisji spraw zagranicznych, w przeszłości wicepremier i minister spraw wewnętrznych, ma wejść w skład rządu Ewy Kopacz - taką informację powtarzają "Wiadomości" TVP, "Fakty" TVN oraz Polsat News. Politykowi PO ma przypaść teka szefa MSZ.
 • Radosław Sikorski
  Radosław Sikorski przyjął propozycję Ewy Kopacz objęcia stanowiska marszałka Sejmu - dowiedziała się nieoficjalnie "Gazeta Wyborcza". Szef MSZ na swojego następcę zaproponował ponoć Jacka Rostowskiego, byłego ministra finansów.
 • Jacek Rostowski i Radosław Sikorski
  Były minister finansów mówił w radiowej Trójce, że byłą minister infrastruktury i rozwoju trudno będzie zastąpić w rządzie. W Komisji Europejskiej Elżbieta Bieńkowska objęła funkcję komisarza do spraw rynku wewnętrznego i usług. Jacek Rostowski przyznał, że zazdrości jej tego stanowiska.
 • Radosław Sikorski
  Europa zrobiła za mało, aby uniknąć kryzysu na Ukrainie - uważa minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Szef polskiej dyplomacji mówi o tym w wywiadzie dla niemieckiej gazety "Welt am Sonntag".
 • Radosław Sikorski
  "Kolacja Sikorski-Rostowski była służbowa, ale minister Sikorski zapłacił z własnych środków za zbyt drogie wino" - napisał na Twitterze rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski.
 • Radosław Sikorski
  Sojusz Lewicy Demokratycznej złoży wniosek o wotum nieufności dla Radosława Sikorskiego - dowiedział się dziennik.pl. Wcześniej o odwołanie Bartłomieja Sienkiewicza zawnioskowało Prawo i Sprawiedliwość. W obu przypadkach powodem jest afera taśmowa.