• Udar mózgu przyczyną niepełnosprawności
  Udar mózgu dotyka nie tylko osoby starsze i otyłe. Doświadczają go również ludzie młodzi i, często nieświadomi objawów, z tego powodu umierają bądź stają się niepełnosprawni. Warto wiedzieć, jak rozpoznać udar.
 • Zestresowany mężczyzna
  Czujesz kołatanie serca, nogi się pod tobą uginają. Twarz płonie, ręce drżą, zaczynasz się pocić. Do tego mówisz nieskładnie i masz problemy z koncentracją. Co się dzieje? Tak działa stres.
 • Wizyta u lekarza
  Osoby, u których zdiagnozowano stwardnienie rozsiane powinny brać aktywny udział w doborze najlepszej dla siebie metody leczenia – podkreślają organizatorzy VII edycji kampanii „SM - walcz o siebie”!, która przebiega pod hasłem „To Twój czas, Twoje życie”!
 • Dziecko używa tablet
  Jak na mowę dzieci wpływa częste oglądanie telewizji? Czy tablet można uznać za zabawkę edukacyjną?
 • Prześwietlenie mózgu
  Trombektomia mechaniczna, stosowana w niedokrwiennym udarze mózgu, będzie finansowana w ramach świadczeń gwarantowanych najprawdopodobniej od lipca 2018 roku – zapowiedział w poniedziałek na spotkaniu z dziennikarzami wiceminister zdrowia Zbigniew Król.
 • senior
  Medycyna oferuje coraz więcej możliwości leczenia choroby Parkinsona; przyszłością jest terapia spersonalizowana, dostosowana do sytuacji i potrzeb konkretnego pacjenta – uznali uczestnicy III Kongresu Polskiego Towarzystwa Choroby Parkinsona i Innych Zaburzeń Ruchowych.
 • Wściekła kobieta
  Czy to prawda, że pasożyty kontrolują ludzki mózg? Jakie zachowania mogą być powodowane obecnością pasożyta w mózgu?
 • Mężczyzna trzyma się za głowę
  Choroba Parkinsona kojarzona jest głównie z seniorami, tymczasem coraz częściej wykrywana jest u ludzi młodych i aktywnych zawodowo, nawet czterdziesto- i trzydziestoletnich – twierdzi dr Magdalena Boczarska-Jedynak z Instytutu Zdrowia w Oświęcimiu.
 • W młodym wieku łatwiej się uczymy, ale nasz mózg jest podatniejszy na zniszczenie przez stres
  W ujęciu ewolucyjnym mózg nie rozwinąłby się w tak skomplikowaną strukturę, gdyby nie dawało to naszym przodkom przewagi w postaci przekazywania genów. Ci, którzy nie potrafili rozwiązywać nowych problemów oraz uczyć się na błędach, nie dożywali wieku, w którym mogli się rozmnażać. To, z kim uprawiasz seks i prokreujesz jest bardzo ważne z perspektywy ewolucji - mówi w rozmowie z dziennik.pl Kaja Nordengen, lekarka specjalizująca się w neurologii i autorka książki "Mózg rządzi".
 • Mózg
  Podtytuł popularnonaukowej książki „Mózg rządzi” Kai Nordengen brzmi: „Twój niezastąpiony narząd”. To bardzo kategoryczne stwierdzenie – przecież na temat tego, które narządy są niezastąpione, zdania wydają się wciąż podzielone.