• Nastolatek ma problem, depresję
  Liczba dzieci cierpiących na depresję rośnie w zastraszającym tempie. Sytuacja w psychiatrii dziecięcej wymaga reform. Jakich?
 • Depresja
  Nie należy bagatelizować buntu młodzieńczego, jako naturalnego etapu dojrzewania, ponieważ może on zdradzać u nastolatków objawy depresji – mówili eksperci we wtorek w Warszawie z okazji otwarcia XII kampanii edukacyjnej Forum Przeciw Depresji.
 • Chłopiec u dentysty
  W świetle badań epidemiologicznych z 2015 roku ponad 50 proc. 3-latków ma zęby dotknięte chorobą próchnicową, przy czym wskaźnik ten zwiększa się wraz z wiekiem, osiągając punkt krytyczny już u 15-latków: choroba próchnicowa dotyczy blisko 100 proc. nastolatków w tym wieku! To statystyki więcej niż niepokojące, zarówno ze względu na obecny stan zdrowia dzieci, jak i tempo, w jakim choroba próchnicowa postępuje.
 • Nastolatka
  - Według prawa, żadne hormony wzrostu nie mogą być dodawane do pasz, to samo dotyczy antybiotyków - zauważa dietetyk Aneta Łańcuchowska. Co powinny jeść dzieci w okresie dojrzewania?
 • Kieliszek wina
  Problem picia alkoholu coraz częściej dotyka dzieci. Dlaczego tak młodzi ludzie sięgają po napoje wyskokowe? Jakie są fazy uzależnienia od alkoholu u dzieci?
 • Nastolatka siedzi nad książkami
  Zgrzytanie zębami, zwłaszcza podczas snu, może być sygnałem, że dziecko padło ofiarą bullyingu w szkole, czyli nękania lub przemocy – sugerują najnowsze badania. Objawu nie powinniśmy ignorować. Powód? Zgrzytanie zębami może prowadzić m.in. do ich starcia i rozchwiania, rozwoju stanów zapalnych, migrenowych bólów głowy, bezsenności i chronicznego zmęczenia.
 • Młody chłopak ma problem
  Dlaczego młodzież targa się na własne życie i jak mogą im pomóc dorośli? Opowiadali o tym psychiatra Katarzyna Szaulińska i dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii "Kąt" Łukasz Ługowski.
 • San Vigilio, Bergamo, Włochy
  Sąd dla nieletnich w Padwie na północy Włoch odebrał matce jej 13-letniego syna, między innymi dlatego, że jest "zbyt zniewieściały". Takie sformułowanie znalazło się w uzasadnieniu decyzji. Na jej mocy nastolatek zostanie umieszczony w ośrodku daleko od domu.
 • Słaby nastolatek
  Sprawność fizyczna współczesnych dzieci i młodzieży w ostatnich dekadach pogarsza się w każdym aspekcie - alarmuje dr Janusz Dobosz z Narodowego Centrum Badania Kondycji Fizycznej AWF w Warszawie, autor najnowszych badań kondycji fizycznej w tej grupie wiekowej w Polsce.
 • Kobieta zakuta w kajdanki
  Brytyjska policja w Harlow poinformowała w czwartek o postawieniu zarzutu zabójstwa 15-latkowi odpowiedzialnemu za śmierć 40-letniego Arkadiusza J. Polak zmarł w sierpniu w wyniku ataku, który mógł być motywowany nienawiścią na tle narodowościowym.