• Jakie są objawy zawału serca?
  Silny ból w klatce piersiowej najczęściej kojarzy się z zawałem mięśnia sercowego. Tymczasem wcale nie musi być objawem schorzeń kardiologicznych i wskazywać na stan zagrożenia życia.
 • Tadeusz Cymański
  - Sprawiedliwość jest dla mnie ważniejsza od wszystkiego, a ta ustawa jest bardzo sprawiedliwa - zapewnił Tadeusz Cymański mówiąc o podniesieniu dla najbiedniejszych kwoty wolnej od podatku.
 • Kobieta obgryza paznokcie
  Stresujemy się coraz więcej i coraz częściej. Praca, obowiązki domowe, rodzina, zdrowie, oczekiwania wobec siebie i innych, finanse, brak czasu, szybkie tempo życia, a nawet z pozoru błahe korki czy źle odstawiona szklanka, potrafią wywołać lawinę niepotrzebnych emocji.
 • Prezenty świąteczne dla dzieci
  Boże Narodzenie to czas, na który czekamy cały rok. Dla wielu osób to przeżycie głównie religijne - ale też są obowiązkowe tradycyjne spotkania z rodziną - a z tym się wiąże mnóstwo oczekiwań, przygotowań... i wiele stresu.
 • Choroba układu nerwowego
  SM może zaczynać się niejednoznacznie - zespołem zmęczenia, zaburzeniami wzroku czy niepokojącym drętwieniem kończyn. Choroba dotyka przede wszystkim młodych ludzi, którzy wchodzą w dorosłe życie i chcą czerpać z życia pełnymi garściami. Mowa o stwardnieniu rozsianym, chorobie o wielu obliczach - co warto o niej wiedzieć?
 • Mózg
  Niezliczona ilość możliwości, pomoc w pracy, nauce, sposób na nudę i atrakcyjna, nowoczesna forma – oto co oferują nowe technologie. Niestety, wyręczają nas również w myśleniu i rozleniwiają mózg, zjawisko to ma już nawet swoją nazwę - demencja cyfrowa. Ogranicz nowe technologie, jeśli nie chcesz, aby Twój mózg przedwcześnie przeszedł na emeryturę - ostrzegają naukowcy.
 • Stresująca praca
  Raport na wczoraj, spotkanie z szefem, konflikt ze współpracownikiem... Każdego dnia Polacy muszą zmagać się w pracy z wieloma stresującymi sytuacjami. Czy wiedzą, jak sobie z tym radzić? Czy zdają sobie sprawę z konsekwencji prowadzenia takiego trybu życia?
 • Herbatki na ADHD?
  Nie zawsze warto sięgać po leki. Niekiedy wystarczy skorzystać z naturalnych metod, by na przykład załagodzić objawy ADHD lub wyciszyć emocje i ukoić nerwy. Zobacz pięć niezawodnych ziół.
 • Wizyta u lekarza
  Kiedy coś nam dolega, zależy nam przede wszystkim, aby powrócić do zdrowia. Tymczasem lekarze patrzą na każdy przypadek z nieco innej perspektywy. Jakie pytania najczęściej są zadawane neurologom?
 • Janusz Korwin-Mikke
  Na antenie TVP Janusz Korwin-Mikke został wyprowadzony z równowagi. Doszło do tego podczas rozmowy z kandydatem partii Europa Polska Twój Ruch i byłym szefem TVP, Robertem Kwiatkowskim.