• Papieros i tabletka
  Ważne wskazanie, nie tylko dla pacjentów, ale również dla lekarzy. Niektóre składniki dymu tytoniowego mogą wchodzić w interakcję z wieloma lekami. Dotyczy to nie tylko samych palaczy, ale również dzieci narażonych na wdychanie dymu tytoniowego.
 • Młody człowiek z papierosem
  Prawie połowa nastolatków w wieku 13-15 ma już za sobą próbę palenia papierosów – poinformowano w środę w Warszawie z okazji rozpoczęcia kierowanej do młodzieży ogólnopolskiej kampania antynikotynowej "Nie spal się na starcie".
 • Papierosy "Chesterfield", rok 1950
  Lekarze zachwalający palenie, dzieci podsuwające rodzicom papierosy, "naukowe" dowody na to, że jedna marka jest zdrowsza niż pozostałe, papierosy jako środek odchudzający - producenci wyrobów tytoniowych kilkadziesiąt lat temu chętnie stosowali w reklamach chwyty poniżej pasa. Amerykańska uczelnia Stanford Medical School prowadzi badania nad wpływem reklam papierosów na konsumentów. W ramach tego projektu zgromadziła pokaźny "materiał dowodowy". Oto najbardziej bezczelne reklamy.
 • Papierosy
  Dzisiaj, 30 października, Europejski dzień eks-palacza. Z tej okazji Komisja Europejska promuje życie bez tytoniu. Na specjalnej wirtualnej mapie można było zapalić gwiazdkę i pochwalić się swoim sukcesem.
 • Krew
  Prosty test z krwi ma pomóc w wyborze skutecznej strategii rzucania palenia. O swoim wynalazku naukowcy piszą na łamach prestiżowego tygodnika medycznego „The Lancet”.
 • Mężczyzna pali e-papierosa
  Amerykańskie nastolatki coraz częściej sięgają po elektroniczne papierosy. Wyniki najnowszych badań sugerują, że w Stanach Zjednoczonych może wyrosnąć nowe pokolenie uzależnionych od nikotyny.
 • E-papieros i papieros tradycyjny
  Badania naukowe jednak potwierdziły obawy Światowej Organizacji Zdrowia - elektroniczne papierosy są bardziej rakotwórcze od tradycyjnych. Uczeni porównali tytoniowe papierosy i e-papierosy pod kątem stężenia groźnych substancji powodujących raka.
 • Wódka
  Już wkrótce Rosja przestanie być rajem dla palaczy. Według dziennika „Izwiestia”, ceny wyrobów tytoniowych mają wzrosnąć trzykrotnie. Natomiast na butelkach z wódką mogą pojawić się odstraszające obrazki. Moskwa od kilku lat systematycznie wprowadza ustawy zaostrzające walkę z nałogami.
 • W 2015 r. rząd nie podniesie akcyzy na tytoń - dowiedział się DGP. Bo okazało się, że im jest ona wyższa, tym mniej palimy. I traci na tym kasa państwa.
 • Mężczyzna pali e-papierosa
  Nadal nie ma jednoznacznych dowodów na to, że są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy. Pojawiają się za to nowe dane dotyczące ich toksyczności. Tym razem eksperci WHO zalecają, by zakazać palenia e-papierosów w zamkniętych pomieszczeniach publicznych, bo stanowią zagrożenie dla biernych palaczy.