• Papierosy
  Rekordowa niska liczba młodych Norwegów sięga po papierosy. Wśród osób pomiędzy 16 a 24 życia rokiem pali jedynie 5 proc. mężczyzn i 1 proc. kobiet. - To stało się mniej popularne, to już nie jest „cool” - tłumaczy Ada Kalkvik, norweska nastolatka. Inna młoda mieszkanka Oslo Sigrid Marie Bergflodt dodaje, że „ludzie patrzą z góry na palaczy”, bo jest ono „niefajne”.
 • Papieros i tabletka
  Ważne wskazanie, nie tylko dla pacjentów, ale również dla lekarzy. Niektóre składniki dymu tytoniowego mogą wchodzić w interakcję z wieloma lekami. Dotyczy to nie tylko samych palaczy, ale również dzieci narażonych na wdychanie dymu tytoniowego.
 • Młody człowiek z papierosem
  Prawie połowa nastolatków w wieku 13-15 ma już za sobą próbę palenia papierosów – poinformowano w środę w Warszawie z okazji rozpoczęcia kierowanej do młodzieży ogólnopolskiej kampania antynikotynowej "Nie spal się na starcie".
 • Papierosy "Chesterfield", rok 1950
  Lekarze zachwalający palenie, dzieci podsuwające rodzicom papierosy, "naukowe" dowody na to, że jedna marka jest zdrowsza niż pozostałe, papierosy jako środek odchudzający - producenci wyrobów tytoniowych kilkadziesiąt lat temu chętnie stosowali w reklamach chwyty poniżej pasa. Amerykańska uczelnia Stanford Medical School prowadzi badania nad wpływem reklam papierosów na konsumentów. W ramach tego projektu zgromadziła pokaźny "materiał dowodowy". Oto najbardziej bezczelne reklamy.
 • Papierosy
  Dzisiaj, 30 października, Europejski dzień eks-palacza. Z tej okazji Komisja Europejska promuje życie bez tytoniu. Na specjalnej wirtualnej mapie można było zapalić gwiazdkę i pochwalić się swoim sukcesem.
 • Krew
  Prosty test z krwi ma pomóc w wyborze skutecznej strategii rzucania palenia. O swoim wynalazku naukowcy piszą na łamach prestiżowego tygodnika medycznego „The Lancet”.
 • Mężczyzna pali e-papierosa
  Amerykańskie nastolatki coraz częściej sięgają po elektroniczne papierosy. Wyniki najnowszych badań sugerują, że w Stanach Zjednoczonych może wyrosnąć nowe pokolenie uzależnionych od nikotyny.
 • E-papieros i papieros tradycyjny
  Badania naukowe jednak potwierdziły obawy Światowej Organizacji Zdrowia - elektroniczne papierosy są bardziej rakotwórcze od tradycyjnych. Uczeni porównali tytoniowe papierosy i e-papierosy pod kątem stężenia groźnych substancji powodujących raka.
 • Wódka
  Już wkrótce Rosja przestanie być rajem dla palaczy. Według dziennika „Izwiestia”, ceny wyrobów tytoniowych mają wzrosnąć trzykrotnie. Natomiast na butelkach z wódką mogą pojawić się odstraszające obrazki. Moskwa od kilku lat systematycznie wprowadza ustawy zaostrzające walkę z nałogami.
 • W 2015 r. rząd nie podniesie akcyzy na tytoń - dowiedział się DGP. Bo okazało się, że im jest ona wyższa, tym mniej palimy. I traci na tym kasa państwa.