• Kadr z filmu "Wszyscy wiedzą" Asghara Farhadiego
  "Wszyscy wiedzą" Asghara Farhadiego, "Czarne bractwo" Spike'a Lee i "Dogman" Mateo Garrone - to kilka spośród canneńskich hitów, które zobaczymy na 18. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Nowe Horyzonty. Wrocławska impreza odbędzie się w dniach 26 lipca - 5 sierpnia.
 • Przegląd filmów Ingmara Bergmanna odbędzie się w ramach festiwalu Nowe Horyzonty
  W stulecie urodzin jednego z najważniejszych twórców w historii kina – Ingmara Bergmana, festiwal Nowe Horyzonty przystąpił do międzynarodowego projektu Bergman100. W programie 18. edycji festiwalu (26 lipca – 5 sierpnia) znajdzie się przegląd ośmiu filmów mistrza, wystawa i instalacja Instytutu Szwedzkiego oraz pokazy wielu filmowych niespodzianek poświęconych twórczości Bergmana.
 • Festiwal Nowe Horyzonty
  Firma T-Mobile Polska S.A. po 15 latach zdecydowała się zakończyć współpracę z odbywającym się we Wrocławiu Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Nowe Horyzonty - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.
 • "Western" Valeski Grisebach wygrał na 17. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym T-Mobile Nowe Horyzonty
  200 filmów z ponad 50 krajów zostało pokazanych podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty. 17. edycja wrocławskiego wydarzenia - największej imprezy filmowej w Polsce - zakończyła się w niedzielę. Grand Prix Festiwalu i nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych FIPRESCI powędrowały do twórców film "Western"
 • "Na pokuszenie" w kinach od 1 września
  200 filmów – w tym m.in. "The Square" Rubena Ostlunda, "Na pokuszenie" Sofii Coppoli oraz "Ptaki śpiewają w Kigali" Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze – zostaną pokazane na tegorocznym 17. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym T-Mobile Nowe Horyzonty, który potrwa od 3 do 13 sierpnia we Wrocławiu.
 • Kadr z filmu "Kacper i Emma na safari"
  Osiem pełnych metraży stanie w szranki w konkursie o tytuł najlepszego filmu 3. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Siedem filmów aktorskich i jedna animacja pojawi się w ponad 30 festiwalowych kinach, m.in. w Gdańsku, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu. Publiczność Kina Dzieci w ogólnopolskim głosowaniu przyzna najlepszemu filmowi Nagrodę Publiczności, a dwa niezależne składy jurorskie – dziennikarzy i twórców – nagrodę Kwiatu Paproci.
 • "Tysiąc i jedna noc" – wydarzenie zeszłorocznego festiwalu w Cannes
  "Tysiąc i jedna noc" Miguela Gomesa najlepsza jest wtedy, gdy nie wstydzi się swojej ludyczności, dokonuje karnawałowego odwrócenia ról i jawnie kpi z możnych tego świata.
 • Pan Leigh o panu Turnerze...
  "Pan Turner" – filmowa biografia jednego z najwybitniejszych malarzy w historii angielskiej sztuki – ukazała się wreszcie na DVD. Kto woli duży ekran, ten głośny film, wydarzenie festiwalu w Cannes, może też zobaczyć na festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty, a od 14 sierpnia będzie pokazywany w kinach Nowe Horyzonty (Wrocław) i Muranów (Warszawa).
 • Mike Patton z zespołem Tomahawk
  Zdobywca Złotej Palmy na tegorocznym festiwalu w Cannes – "Życie Adeli" otworzy 13. edycję festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Impreza startuje 18 lipca. Główną gwiazdą muzycznej sceny festiwalu będzie Mike Patton z zespołem Tomahawk.
 • "Donoma" – najlepszy film Nowych Horyzontów
  Debiut Djinna Carrenarda ma w sobie ten sam twórczy gniew, który emanował także z "Oburzonych" Tony'ego Gatlifa. Bohaterowie "Donomy" unikają jednak otwarcie politycznych deklaracji. Z ich ust daje się za to usłyszeć okrzyk tęsknoty za miłością