• Mariusz Kamiński
  Od kilku miesięcy trwała operacja mająca doprowadzić do odwołania ze stanowiska ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego - podaje we wtorkowym wydaniu "GPC" .
 • Ból głowy
  Na czym polegała operacyjne leczenie migreny? Jak zmieniło się życie pacjentki?
 • OPERACJA NA MÓZGU. TAK LECZY SIĘ PADACZKĘ LEKOOPORNĄ W SZCZECINIE
  Tak naprawdę nie mogła się zbytnio cieszyć. Napady powodował zarówno stres, jak i dobre, miłe chwile, więc kiedy cieszyła się i przeżywała coś, następował atak, po którym była wycieńczona – mówiła Aneta Rozentalska, matka 11-letniej Nadii cierpiącej na padaczkę lekooporną, operowanej w szczecińskim Centrum Leczenia Padaczek Lekoopornych. W piątek podpisano porozumienie między Kliniką Neurologii Rozwojowej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku i Oddziałem Klinicznym Neurochirurgii Dziecięcej z Pododdziałem Neurochirurgii Dorosłych szpitala "Zdroje" w Szczecinie – podał serwis naukawpolsce.pap.pl. W ten sposób powołano Centrum Leczenia Padaczek Lekoopornych.
 • skalpel
  U Marka Wlazia rozpoznano bardzo rzadką wadę genetyczną powodującą uszkodzenie mięśnia sercowego. Niezbędna okazała się operacja przeszczepu serca i wątroby. Dwa zespoły specjalistów z Instytutu Kardiologii i Szpitala Klinicznego na Banacha w Warszawie podjęły się tego wyzwania i uratowały życie 51-letniemu pacjentowi. Jak przebiegł przeszczep?
 • INNOWACYJNA OPERACJA WYDŁUŻENIA KOŚCI
  Pierwszą tego typu operację – wydłużenia kości za pomocą pola magnetycznego – przeprowadzono w Szpitalu Specjalistycznym imienia Stefana Żeromskiego w Krakowie. 27-letniej pacjentce cierpiącej na wrodzoną łamliwość kości wszczepiono w kość udową specjalny gwóźdź sprowadzony z USA, przez który przepuszczano pole i stymulowano tym samym kość do wzrostu. Od lipca, kiedy kobieta przeszła operację, do 18 września, kiedy lekarze pochwalili się jej wynikami, udało się wydłużyć kość o 3 centymetry.
 • Operacja
  Jednoczesny przeszczep serca i wątroby po raz pierwszy w naszym kraju przeprowadzono w Instytucie Kardiologii w Warszawie. Operowany był 51-letni pacjent z wadą genetyczną, powodująca uszkodzenie mięśnia sercowego.
 • Pacjent w szpitalu
  U co najmniej 30 proc. pacjentów w polskich szpitalach konieczne jest włączenie leczenia żywieniowego – wynika z raportu Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu.
 • Anna Grodzka
  Byłej posłanki Ruchu Palikota nie stać na poważną operację. Znajomi zorganizowali publiczną zbiórkę pieniędzy na leczenie. "Chcemy ulżyć jej w bólu" - apeluje współzałożycielka Fundacji Trans-Fuzja. 
 • Chirurg szykuje się na operację
  W Zabrzu dokonano pierwszej w kraju implantacji sztucznego serca. Ten trudny zabieg przeprowadzili lekarze ze Śląskiego Centrum Chorób Serca. Pacjentem był pan Mieczysław, który wcześniej chorował na ciężką niewydolność krążenia, a wszystkie formy terapii okazały się w jego przypadku nieskuteczne.
 • Chirurdzy
  W lipcu zespół lekarzy przeprowadził pierwszą z wielu operacji, które pomogą przywrócić twarz Olafowi. Chłopiec urodził się z rzadką wadą genetyczną, która spowodowała, że nie ma oczu i nosa.