• Narzędzia chirurgiczne
  Właśnie ruszył proces sądowy w sprawie 24-latki, która sfałszowała dokumentację medyczną. Wynikało z niej, że ma nowotwór żołądka.
 • Różowa wstążeczka
  Lekarze z Gniezna przeprowadzili innowacyjną operację usunięcia guza pacjentce chorej na raka piersi. Na czym polega nowa metoda leczenia? Czy zabieg pozwoli uniknąć wycieńczającej chemioterapii?
 • Jessica Mercedes
  Jessica Mercedes nigdy nie ukrywała, że jednym z jej największych kompleksów są zęby. Aby poradzić sobie z problemem, gwiazda cierpiąca na progenię, czyli genetyczną wadę zgryzu, zdecydowała się w końcu na operację.
 • WSZCZEPIENIE PIERŚCIENIA HAART DO SERCA
  Ten zabieg nie dość, że ratuje życie, to jeszcze je przedłuża. Do niedawna chorzy na przykład z niedomykalnością zastawki aortalnej w sercu bez interwencji chirurga mogli przeżyć nie więcej niż kilka lat po pojawieniu się pierwszych objawów. Teraz pomaga im specjalny montowany w sercu pierścień HAART. Chirurdzy wszczepili go w poniedziałek pacjentowi w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku.
 • radar
  Dwa myśliwce Typhoon Królewskich Sił Powietrznych (RAF) poderwano w poniedziałek w trybie alarmowym z bazy Lossiemouth w Szkocji, by przechwyciły rosyjskie samoloty w pobliżu przestrzeni powietrznej Wielkiej Brytanii - podało brytyjskie ministerstwo obrony.
 • Guz mózgu
  Dwa lata temu pani Agnieszka zachorowała na glejaka wielopostaciowego - to złośliwy nowotwór mózgu, na który nie ma lekarstwa. W listopadzie 2017 roku pacjentka przeszła pionierski - na skalę światową - zabieg, polegający na wewnątrznaczyniowym podaniu leku do złośliwego guza mózgu.
 • Dziewczyna u chirurga plastycznego
  Zabieg chirurgii plastycznej to zawsze bardzo poważna decyzja. Niestety zdarza się, że jest trudna nie tylko dla pacjenta, ale i dla lekarza. W niektórych przypadkach operacja musi być przesunięta w czasie ze względu na stan zdrowia pacjenta. Wbrew pozorom, większość z tych sytuacji to na szczęście nie całkowite przeciwwskazania, a jedynie problemy, z którymi należy się uporać zanim poddamy się zabiegowi plastycznemu.
 • Profesor Wojciech Maksymowicz
  Na tą przypadłość cierpi zaledwie kilkaset osób na całym świecie. Chory cierpiący na "klątwę Ondyny", czyli bezdech senny może udusić się we śnie. Cierpi również na to 13-letnia dziewczynka, której specjaliści z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie wszczepili stymulatory obu nerwów przeponowych pobudzające oddech. Zabieg przeprowadzili pod kierunkiem profesora Wojciecha Maksymowicza.
 • Operacja. Chirurdzy przy stole operacyjnym
  Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia proponuje, by określić w ustawie maksymalny czas oczekiwania na zabiegi. W razie przekroczenia terminu pacjent miałby zwracane koszty leczenia prywatnego – pisze wtorkowy "Super Express".
 • Kontuzjowany zawodnik Lecha Poznań Maciej Makuszewski
  Piłkarz Lecha Poznań i reprezentacji Polski Maciej Makuszewski, który w niedzielę, w meczu z Cracovią, zerwał więzadła w kolanie, w piątek w Rzymie przejdzie operację – poinformował klub. Pomocnika czeka co najmniej sześciomiesięczna przerwa w treningach.