• Biuro Obsługi Klienta ZUS
  Administracja publiczna ma coraz większe problemy z przyciągnięciem do siebie dobrych fachowców. Zniechęcają przede wszystkim niewygórowane pensje. Zakład Ubezpieczeń Społecznych stawia jednak na pozapłacowe elementy wynagrodzenia. I oferuje programistom w zamian za podjęcie pracy w zakładzie opiekę prywatnego lekarza.
 • Kapitol w Waszyngtonie
  Prezydent Donald Trump polecił przywódcom Republikanów w Izbie Reprezentantów, by odwołali zaplanowane na piątek głosowanie nad projektem ustawy o opiece medycznej, który miał zastąpić system wprowadzony przez Baracka Obamę, zwany Obamacare. Projekt wycofano.
 • Od cudzoziemców będzie można w Wielkiej Brytanii żądać z góry zapłacenia za świadczenia lekarskie, które nie są pilnie potrzebne. Od kwietnia ma to obowiązywać wobec wszystkich, którzy nie mają tam prawa do bezpłatnej opieki medycznej.
 • Kobieta w szpitalu
  Dobrej jakości opieka medyczna dopasowana do potrzeb pacjentów przynosi wymierne korzyści finansowe zarówno pracodawcom, jak i pracownikom oraz budżetowi państwa – przekonywali eksperci podczas spotkania prasowego zorganizowanego w Warszawie.
 • Badanie wirusa ebola
  Kolejna osoba zarażona wirusem ebola w Stanach Zjednoczonych. Obecność wirusa potwierdzono u pracownika medycznego, który miał kontakt z mężczyzną przetransportowanym do USA z Liberii.
 • Starsza kobieta u lekarza
  Chorzy na Parkinsona powinni mieć kompleksową diagnostykę, leczenie i rehabilitację - alarmowali uczestnicy debaty , która odbyła się w Warszawie. To warunek, by jak najdłużej byli samodzielni. W Uczelni Łazarskiego zaprezentowano raport dotyczący kosztów ekonomicznych i społecznych tego schorzenia.
 • Para starszych ludzi - zdjęcie ilustracyjne
  Polska nie jest krajem dla starszych ludzi. Dla młodych zresztą też. Jakość świadczeń medycznych dla najstarszych jest u nas dużo gorsza niż w Tadżykistanie.
 • Pielęgniarka w szkole ma pilnować bilansu zdrowia dziecka
  W małych i wiejskich szkołach często brakuje pielęgniarek i higienistek. Dyrektor Departamentu Matki i Dziecka Dagmara Korbasińska wyjaśnia, że czas pracy pielęgniarki w szkole zależy o liczby uczniów. Zgodnie z przepisami powinna ona mieć pod opieką od 800 do 1200 dzieci. Dlatego największy problem z pielęgniarkami jest w placówkach poniżej 100 uczniów.
 • Jedni leżą na pryczy i gapią się w sufit, inni wolą stolik przy oknie, zaś Marek całymi dniami przestaje przy kaloryferze. Bo tam cieplej. A jak żeberka grzeją, to ból staje się bardziej znośny. Mężczyzna tabletek nie może przyjmować ze względu na chory żołądek, dostaje czopki przeciwbólowe, ale te szybko przestają działać. Od tego sterczenia przy grzejniku spodnie 35-latka całe się wytarły. Niemal świecą dziurami. Aby raz a dobrze wyleczyć chore biodro i pozbyć się bólu, wystarczyłaby jedna operacja. Ale mężczyzna siedzi za kratami, a tutaj nikt się nad osadzonymi nie lituje. Dym robi się dopiero wtedy, gdy ktoś się "wyhuśta" - jak mawiają więźniowie - albo "odwali kitę".
 • Polskiej medycynie potrzebna tzw. turystyka medyczna
  W Polsce skutecznie rozwijane są innowacje medyczne. Opracowuje się nowoczesne technologie oraz nowej generacji materiały i implanty wykorzystywane także za granicą. Eksperci przyznają, że szansą dla polskiej opieki medycznej jest coraz częściej stosowany na świecie offshoring lub offshore outsourcing