• Bank
  Bankowcy skarżą się na coraz większe obciążenia finansowe. Związek Banków Polskich przedstawił wyliczenia, z których wynika, że od zeszłego roku branża ponosi coraz wyższe koszty związane z bezpieczeństwem sektora.
 • Paweł Szałamacha
  Kolejne banki podnoszą opłaty, tłumacząc się nowym podatkiem. Minister finansów tłumaczy jednak, że zgodnie z ustawą,instytucje finansowe nie mogą przerzucić kosztów podatku na klientów.
 • Kolejny bank podnosi opłaty
  Droższe konto, koniec z możliwością zmniejszenia comiesięcznego abonamentu o połowę a za kartę płatniczą nawet 8 złotych miesięcznie. To prezent na święta jednego z banków. Bo zmiany wchodzą od grudnia - informuje "Gazeta Wyborcza". 
 • banki mogą pobierać opłaty dosłownie za wszystko
  Klienci banków nie czytają dokładnie umów przed ich podpisaniem. To samo dotyczy bankowych regulaminów oraz tabel opłat i prowizji. Trudno się dziwić – często są przeładowane informacjami oraz spisane drobną czcionką . Przez co łatwo przeoczyć pewne opłaty, które mogą okazać się później bardzo kosztowne. Dlatego sporządziliśmy subiektywne zestawienie opłat i prowizji różnych banków, których Klienci mogą nie być nawet świadomi.
 • Nie daj się złupić. Tak rachunki zapłacisz za darmo
  Każdy płaci rachunki, jednak nie każdy robi to mądrze. W zależności od tego, gdzie płacimy, może się okazać, że prowizji nie będzie, albo, że każda opłata zrujnuje nasz portfel.
 • Polska europejską potęgą karcianą
  Polacy pokochali karty zbliżeniowe. Liczba plastików, które pozwalają płacić za drobne zakupy bez podawania PIN rośnie w szybkim tempie. Coraz więcej sklepów montuje też specjalne terminale, które pozwolą płacić szybciej i łatwiej niż gotówką.