• Huragany Irma i Katia
  Huragan Irma dotarł do brytyjskich wysp Turks and Caicos i przesuwa się na północny zachód. Do Wysp Zawietrznych na Morzu Karaibskim zbliża się z kolei huragan Jose, a w Zatoce Meksykańskiej przybiera na sile huragan Katia. Skąd biorą się imiona huraganów i czym różnią się one od innych cyklonów?
 • "Strażacy wyjeżdżali 1,1 tys. razy do usuwania skutków silnych wichur. Najwięcej takich zdarzeń zanotowano w województwie zachodniopomorskim, tam strażacy wyjeżdżali prawie 300 razy. Dużo zdarzeń miało miejsce na Kujawach i Pomorzu" - poinformował rzecznik komendanta głównego straży pożarnej Paweł Frątczak.
 • Powalone drzewo
  Orkan Aleksandra i wtórny niż Billie dadzą się we znaki mieszkańcom Polski. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej po raz kolejny ostrzega przed silnym wiatrem, którego porywy miejscami będą przekraczać prędkość 100 kilometrów na godzinę. Najgorzej będzie dziś wieczorem.
 • Huragan Ksawery
  Energii elektrycznej wciąż pozbawionych jest 41 tysięcy gospodarstw. To skutki orkanu Ksawery, który w piątek przeszedł nad Polską.
 • Huragan Ksawery nad Polską
  Po huraganie Ksawery sytuacja w kraju wraca do normy. Jeszcze ponad 30 tysięcy gospodarstw jest w całym kraju bez prądu, głównie w województwach: zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim i pomorskim.
 • Huragan Ksawery
  Ponad 10 tysięcy interwencji strażackich, tysiące policjantów opanowujących chaos na drogach, całe wsie bez dostaw prądu. Trwa walka ze skutkami przejścia przez Polskę huraganu, który spowodował śmierć pięciu osób. 50 osób zostało rannych.
 • Orkan "Ksawery" i trójmiejska obowodnica
  Trzy ofiary śmiertelne, 4 rannych, powalone konary i całe drzewa, utrudnienia na polskiej kolei - nad Polską szaleje orkan "Ksawery". "Problemy z ruchem kolejowym dotyczą głównie województwa śląskiego i dolnośląskiego" - mówi IAR Mirosław Siemieniec z PKP PLK.
 • Powalone drzewo w Szczecinie
  Nad Pomorzem Zachodnim szaleje śnieżna wichura wraz z wyładowaniami atmosferycznymi. Wiatr jest bardzo silny, w porywach dochodzący do 120 km/h. Nad samym morzem wiatr może być jeszcze mocniejszy.
 • Nadciąga huragan nad Polskę
  Huraganowe wiatry, oraz deszcz ze śniegiem i śnieg. Przed nami gwałtowna zmiana pogody - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.