• Ból nadgarstka
  Ten ból stopniowo się nakręca. Najpierw pojawia się sporadycznie, głównie podczas pracy na komputerze. Może to być jedynie drętwienie palców. Następnie daje o sobie znać podczas codziennych czynności, prowadzenia samochodu. W końcu wybudza ze snu – boli cała dłoń, drętwieją wszystkie palce. Zespół cieśni nadgarstka dotyka coraz więcej osób.
 • Mężczyzna śpi i chrapie
  Ortopeda Adrian Rymarczyk wyjaśnił, jak prawidłowo kłaść się spać i jak prawidłowo wstawać z łóżka. Jak leżeć w łóżku po różnego rodzaju urazach? Jaki materac wybrać?
 • Tornister szkolny
  Jak dobrać odpowiedni plecak szkolny, aby był zdrowy dla kręgosłupa dziecka? Radzi dr Tomasz Rawo, ortopeda, traumatolog w Carolina Medical Center w Warszawie, specjalizujący się w ortopedii dziecięcej.
 • Śniadanie
  Choć świadomość Polaków na temat roli właściwej diety w życiu w ciągu ostatnich lat systematycznie rośnie, wielu z nas wciąż nie zdaje sobie sprawy, na jak wiele aspektów oddziałuje nasze odżywianie. Jak się bowiem okazuje, prawidłowo zbilansowany jadłospis wpływa m. in. na proces gojenia ran. Dlatego też warto o nim pomyśleć już na kilka miesięcy przed planowanym zabiegiem ortopedycznym.
 • Operacja
  Lekarze z Poznania przeprowadzili nowatorską operację przedłużenia nogi u 5-letniego chłopca. O metodzie Paleya opowiedzieli w "Dzień Dobry TVN" dr med. Milud Shadi, ortopeda, zastępca kierownika Kliniki w Szpitalu Degi i prof. Tomasz Kotowicki, kierownik Kliniki Chorób Kręgosłupa i Ortopedii Dziecięcej.
 • Chłopiec z plecakiem szkolnym na plecach
  Zbyt ciężkie plecaki, siedzący tryb życia oraz brak ruchu, to jedne z wielu przyczyn wad postawy u dzieci i młodzieży. Nawet 30 proc. z nich może mieć problemy z kręgosłupem. Wczesna diagnostyka oraz regularne ćwiczenia pomagają skutecznie zmniejszyć prawdopodobieństwo przewlekłych problemów w tym obszarze. W jaki sposób rodzice mogą pomóc w szybszym zdiagnozowaniu wad u swoich pociech i wspierać ich zdrowy rozwój?
 • Bieganie zimą
  Wszechobecny kult zdrowego stylu życia i młodości sprawiają, że coraz częściej decydujemy się na uprawianie sportu. Jedną z jego najpowszechniejszych form jest bieganie. Niestety zazwyczaj przygodę z joggingiem rozpoczynamy bez odpowiedniego przygotowania.
 • Kontuzja kolana
  "Świadomość Polaków uprawiających sport nt. stanu zdrowia i wydolności fizycznej jest niewielka" - uważa dr Łukasz Luboiński, ordynator Oddziału Ortopedii, Traumatologii i Medycyny Sportowej w Carolina Medical Center.
 • Dziecko w trampkach
  Mówi się, że stopy są podstawą naszego ciała. To prawda. Tylko jak to się dzieje, że chociaż 80 proc. dzieci rodzi się z prawidłowymi stopami, to tylko u 20 proc. osób dorosłych są one zdrowe? Podpowiadamy, jak dbać o stopy dziecka, aby rosły nie tylko piękne, ale i zdrowe na całe życie.
 • Dobry plecak dla przedszkolaka
  Na pewno powinien podobać się dziecku, by chętnie zabierało go ze sobą. Powinien też być wygodny, by jego noszenie nie powodowało dyskomfortu ani nie prowadziło do rozwoju wad postawy. Na co zwracać uwagę przy jego zakupie?