• Kręgosłup dziecka
  Wszystko wskazuje na to, że dzięki innowacyjnej metodzie wrocławskich specjalistów dzieci chore na skoliozę unikną w przyszłości operacji. Na czym polega nowy sposób leczenia tego schorzenia? Według danych aż 90 procent dzieci w Polsce ma wady postawy. Jak poradzić sobie z problemem na tak dużą skalę?
 • Kobieta na nartach
  Nawet najbardziej zaawansowani narciarze muszą odpowiednio dobrze przygotować się do wyjazdu w góry.
 • Ból nadgarstka
  Ten ból stopniowo się nakręca. Najpierw pojawia się sporadycznie, głównie podczas pracy na komputerze. Może to być jedynie drętwienie palców. Następnie daje o sobie znać podczas codziennych czynności, prowadzenia samochodu. W końcu wybudza ze snu – boli cała dłoń, drętwieją wszystkie palce. Zespół cieśni nadgarstka dotyka coraz więcej osób.
 • Mężczyzna śpi i chrapie
  Ortopeda Adrian Rymarczyk wyjaśnił, jak prawidłowo kłaść się spać i jak prawidłowo wstawać z łóżka. Jak leżeć w łóżku po różnego rodzaju urazach? Jaki materac wybrać?
 • Tornister szkolny
  Jak dobrać odpowiedni plecak szkolny, aby był zdrowy dla kręgosłupa dziecka? Radzi dr Tomasz Rawo, ortopeda, traumatolog w Carolina Medical Center w Warszawie, specjalizujący się w ortopedii dziecięcej.
 • Śniadanie
  Choć świadomość Polaków na temat roli właściwej diety w życiu w ciągu ostatnich lat systematycznie rośnie, wielu z nas wciąż nie zdaje sobie sprawy, na jak wiele aspektów oddziałuje nasze odżywianie. Jak się bowiem okazuje, prawidłowo zbilansowany jadłospis wpływa m. in. na proces gojenia ran. Dlatego też warto o nim pomyśleć już na kilka miesięcy przed planowanym zabiegiem ortopedycznym.
 • Operacja
  Lekarze z Poznania przeprowadzili nowatorską operację przedłużenia nogi u 5-letniego chłopca. O metodzie Paleya opowiedzieli w "Dzień Dobry TVN" dr med. Milud Shadi, ortopeda, zastępca kierownika Kliniki w Szpitalu Degi i prof. Tomasz Kotowicki, kierownik Kliniki Chorób Kręgosłupa i Ortopedii Dziecięcej.
 • Chłopiec z plecakiem szkolnym na plecach
  Zbyt ciężkie plecaki, siedzący tryb życia oraz brak ruchu, to jedne z wielu przyczyn wad postawy u dzieci i młodzieży. Nawet 30 proc. z nich może mieć problemy z kręgosłupem. Wczesna diagnostyka oraz regularne ćwiczenia pomagają skutecznie zmniejszyć prawdopodobieństwo przewlekłych problemów w tym obszarze. W jaki sposób rodzice mogą pomóc w szybszym zdiagnozowaniu wad u swoich pociech i wspierać ich zdrowy rozwój?
 • Bieganie zimą
  Wszechobecny kult zdrowego stylu życia i młodości sprawiają, że coraz częściej decydujemy się na uprawianie sportu. Jedną z jego najpowszechniejszych form jest bieganie. Niestety zazwyczaj przygodę z joggingiem rozpoczynamy bez odpowiedniego przygotowania.
 • Kontuzja kolana
  "Świadomość Polaków uprawiających sport nt. stanu zdrowia i wydolności fizycznej jest niewielka" - uważa dr Łukasz Luboiński, ordynator Oddziału Ortopedii, Traumatologii i Medycyny Sportowej w Carolina Medical Center.