• Papież Franciszek
  W Watykanie rozpoczął obrady synod biskupów, poświęcony powołaniu oraz misji rodziny w Kościele i świecie współczesnym. Bierze w nich udział papież Franciszek, który wygłosił do uczestników zgromadzenia przemówienie. Synod potrwa trzy tygodnie i zakończy się 25 października.
 • Papież Franciszek w Nowym Jorku, w katedrze świętego Patryka
  Papież Franciszek modlił się w Nowym Jorku za muzułmanów, którzy zginęli w Mekce. Ponad 700 osób straciło życie a 800 zostało rannych w wyniku stratowania przez tłum w czasie tradycyjnej pielgrzymki do Mekki. 
 • Papież Franciszek
  Papież Franciszek jest w drodze na Kubę, która jest pierwszym etapem jego 10. zagranicznej podróży. Po czterech dniach odleci stamtąd do Stanów Zjednoczonych; 25 września odwiedzi siedzibę ONZ w Nowym Jorku, gdzie wygłosi przemówienie nas forum Zgromadzenia Ogólnego.
 • Papież Franciszek przyjął premier Ewę Kopacz w Watykanie
  Premier Ewa Kopacz została przyjęta przez papieża Franciszka na audiencji w Watykanie. Przywiozła mu dwa prezenty, z których przynajmniej jeden można odebrać jako symboliczny, dotyczący napiętych polsko-rosyjskich stosunków. Zwłaszcza, że dwa dni temu Franciszka odwiedził prezydent Rosji Władimir Putin, który przywiózł papieżowi wyhaftowany obraz przedstawiający sobór Chrystusa Zbawiciela w Moskwie. Franciszek zrewanżował się przywódcy Rosji prezentem, w którym również można dopatrywać się symbolicznego znaczenia - medalem "Anioła Pokoju". W tej sytuacji podarowanie Franciszkowi przez Ewę Kopacz drzewka polskiej jabłoni można odczytać jako odniesienie do polityki - a dokładnie do rosyjskiego embarga na polskie jabłka.
 • Ewa Kopacz
  Premier Ewa Kopacz zostanie dziś przyjęta na oficjalnej audiencji przez papieża Franciszka. Spotka się również z szefem watykańskiej dyplomacji arcybiskupem Paulem Richardem Gallagherem.
 • Prezydent Rosji Władimir Putin
  Władimir Putin aniołem pokoju - tak żartobliwie rosyjska prasa podsumowuje wizytę gospodarza Kremla we Włoszech. Dziennikarze podkreślają, że oprócz trudnych pytań od zagranicznych polityków, prezydent Rosji dostał od papieża Franciszka medal "Anioła Pokoju".
 • Papież Franciszek
  W czasie dzisiejszej audiencji generalnej w Watykanie papież Franciszek pozdrowił wszystkie dzieci w Polsce, przystępujące w tych dniach do I Komunii Świętej. Okazją była obecność na placu św. Piotra pierwszokomunijnych dzieci z polskiego kościoła w Rzymie.
 • Papież Franciszek
  "To skandal, że kobiety zarabiają mniej od mężczyzn" - stwierdził papież Franciszek podczas audiencji generalnej w Watykanie. Jej tematem był kryzys małżeństwa w naszych czasach, zdominowanych między innymi przez kulturę tymczasowości.
 • Franciszek
  We wrześniu tego roku w drodze do Stanów Zjednoczonych papież Franciszek zatrzyma się na Kubie. Watykan potwierdził, że życzenie papieża, by odwiedzić ten kraj, zostanie spełnione.
 • Papież Franciszek
  Papież Franciszek zaapelował do wspólnoty międzynarodowej, by nie przyglądała się biernie prześladowaniom chrześcijan, które są pogwałceniem podstawowych praw człowieka. Papież mówił o tym podczas południowego spotkania z pielgrzymami na modlitwie Regina Coeli