• Pasta do zębów i szczoteczka
  Co zrobić, aby mieć białe zęby? Wyjaśniła to w "Dzień Dobry TVN" Anna Nowak-Ibisz, prezentując gadżety, które wspomogą dbanie o higienę jamy ustnej. Jakie szczoteczki i pasty do zębów są odpowiednie dla dzieci? Nowak-Ibisz powiedziała też, jakie zadanie spełnia irygator. Czy drogie szczoteczki są lepsze od tanich?
 • Pasta do zębów
  Im więcej tajemniczych substancji w paście do zębów, tym skuteczniejsze działanie? Wręcz przeciwnie! Niektóre związki chemiczne lub aromaty takie jak mięta lub eukaliptus mogą zamiast totalnego odświeżenia, zafundować Ci reakcję alergiczną: popękane kąciki ust, owrzodzenia i obrzęk jamy ustnej - to tylko niektóre z możliwych konsekwencji.
 • Pasta do zębów i szczoteczka
  Fluor to jedna z najbardziej korzystnych substancji dla naszych zębów, ale coraz częściej pojawiają się głosy, że związki fluoru, które wchłaniamy m.in. z past do zębów są szkodliwe dla naszego zdrowia. Ile w tym prawdy i czy rzeczywiście zło czai się w paście do zębów?
 • Kobieta myje zęby
  Płukać wodą samą szczoteczkę czy szczoteczkę z pastą, a może tak i tak? Chociaż jest to z pozoru błahy dylemat, może on mieć wpływ na to, czy skutecznie umyjemy zęby - przekonują dentyści.
 • Kobieta myje zęby
  O tym, że zęby trzeba myć co najmniej 2 razy dziennie wiedzą już przedszkolaki. Ale sama pasta i szczotka nie wystarczą, aby cieszyć się pięknym uśmiechem przez długie lata.
 • Kobieta myje zęby
  Z góry do dołu, okrężnymi ruchami, a może jeszcze jakoś inaczej? Naukowcy wzięli na warsztat najpopularniejsze sposoby mycia zębów. I wskazują jedną najlepszą...
 • Pasta do zębów dla dziecka powinna mieć obniżoną zawartość fluoru
  Wybór odpowiedniej pasty do zębów potrafi przysporzyć bólu głowy każdemu. Kiedy jednak w grę wchodzi zakup pasty dla dziecka, powinniśmy zachować podwójną ostrożność. Pochopna decyzja w przy sklepowej półce, może skutkować nieprzyjemnościami i zagrożeniami dla zdrowia malucha.
 • Bycie "geniuszem zła" nie jest wcale takie proste. Przekonał się o tym pewien mieszkaniec z lublina. Namierzyli go sklepowi ochroniarze, gdy głośno pytał się znajomego przez telefon, co powinien ukraść z marketu.
 • Za rzadko korzystamy z nici dentystycznych
  Zaledwie 10 proc. Polaków korzysta z nici dentystycznych. Jeszcze mniej, bo 5 proc. stosuje płyn do płukania ust - alarmują stomatolodzy. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że samo mycie zębów nie zawsze wystarcza, by zachować zdrowe zęby.