• Uczelnia
  Akademia Leona Koźmińskiego, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie i Uczelnia Łazarskiego – to cztery najlepsze niepubliczne szkoły wyższe w Polsce. Od lat królują w czołówce rankingu Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy". W tej edycji po raz pierwszy wszystkie rywalizują o najwyższe miejsca w pierwszej pięćdziesiątce uczelni akademickich, wyprzedzając takie szkoły wyższe, jak Politechnika Białostocka, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach czy Uniwersytet Opolski.
 • Student
  "Uniwersytet powinien być blisko społeczeństwa, dlatego tak ważna jest otwartość, przepływ ludzi i pomysłów" - prof. Marcin Pałys, rektor Uniwersytetu Warszawskiego komentuje wyniki rankingu uczelni wg Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy".
 • Uniwersytet Warszawski
  Po ubiegłorocznym remisie z Uniwersytetem Jagiellońskim Uniwersytet Warszawski został najlepszą uczelnią akademicką w kraju. "Mamy nadzieję, że UW będzie czuł na plecach oddech UJ, bo różnice między nimi pozostają bardzo niewielkie. To bezsprzecznie dwie najlepsze polskie uczelnie" – mówi Waldemar Siwinski, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, która corocznie przygotowuje ranking najlepszych szkół wyższych.
 • Prezydent Andrzej Duda z żoną Agata Kornhauser-Dudą
  Rzeczniczka PiS Elżbieta Witek uważa, że słowa prezydenta na temat sytuacji w Polsce były odpowiedzialne i uczciwe. Podczas spotkania z przedstawicielami mediów polonijnych w Londynie prezydent Andrzej Duda powiedział, że nie ma odwagi, aby powiedzieć Polakom "wracajcie do kraju". Jego zdaniem, najpierw koniecznych jest szereg działań, które sprawią, że ludzie nie będą rozczarowani.
 • Prof. Robert Kwaśnica
  "Wszystkie kierunki studiów na DSW są autorskimi projektami, z bardziej unikatowych wymienię chociażby gerontologię społeczną, przygotowującą opiekunów osób starszych, psychologię stosowaną czy sztuki nowoczesne - Design Now" - mówi w rozmowie z portalem dziennik.pl prof. Robert Kwaśnica, rektor Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, która w tegorocznym rankingu szkół wyższych przygotowanym przez miesięcznik "Perspektywy" zaliczyła skok na ósme miejsce.
 • Uniwersytet Warszawski
  Uniwersytet Warszawski wraca na pierwsze miejsce w rankingu „Perspektyw”. Pół kroku za nim jest Uniwersytet Jagielloński. Jakie szkoły wyższe są najlepsze w Polsce? Które z państwowych wyższych szkół zawodowych są arte uwagi? Kto najbardziej awansował w rankingu uczelni niepublicznych? Poniżej zestawienia najlepszych szkół wyższych według Rankingu "Perspektyw".
 • Rusza bój o maturzystów
  Ruszył Salon Maturzystów Perspektywy 2010. W 18 największych ośrodkach akademickich ponad 200 tysięcy uczniów najstarszych klas liceów i techników będzie mogła dowiedzieć się, co, gdzie i na jakich warunkach można w Polsce studiować.