• Dzbanki z wodą z owocami
  Dobra alternatywa dla zwykłej wody w upalne dni. Sporządzona samodzielnie może być dodatkowo bardzo zdrowa. Dietetyk Aneta Łańcuchowska-Jeziorowska radzi, jak wykorzystać letnie owoce do sporządzenia wody smakowej.
 • Toast wódką
  Choć spożycie alkoholu w Polsce nie należy do najwyższych w Europie, to jeśli już pijemy, to robimy to głównie po to, by się upić - tak wynika z międzynarodowego sondażu alkoholowego przeprowadzonego w 19 państwach Starego Kontynentu.
 • Kobieta pije wodę z kranu
  Bardzo często boimy się wody z kranu, a prawda jest taka, że...
 • Soki w butelkach
  Sklepowe półki uginają się pod naporem butelek i kartonów z różnymi sokami. Co warto wiedzieć o tych napojach? Który wybrać?
 • Woda z pomarańczą, limonką, cytryną, ogórkiem
  Oprócz wspomagania układu odpornościowego, jest ona także doskonałym źródłem potasu, wapnia, fosforu i magnezu. Sprawdźcie w jakiej formie powinno się ją przyjmować.
 • Napoje izotoniczne
  Napoje izotoniczne mają na celu wyrównanie poziomu wody i elektrolitów wydalanych z organizmu w procesie wydzielania potu, a także uzupełnienie witamin i soli mineralnych.
 • Mężczyzna samotnie pije alkohol
  "Wystarczy zresztą spojrzeć na ulice, by dostrzec, że jest znacznie mniej pijanych osób przesiadujących na ławkach przed sklepami monopolowymi i albo pijących, albo zbierających pieniądze na kolejny trunek. Zmienia się też – co nie wynika z naszych badań, ale z wielu innych przeprowadzonych już tak – to, jakie alkohole pijamy" – przyznaje w rozmowie z DGP prof. Dominika Maison, prezes Maison & Partners, dziekan Wydziału Psychologii UW.
 • Woda z pomarańczą, limonką, cytryną, ogórkiem
  Pragnienie jest oznaką, że mamy w organizmie za mało wody. Dlatego to ona właśnie jest idealna, aby je ugasić. Trudno o lepszy napój. Woda w znacznym stopniu uzupełnia niedobory rozpuszczonych w niej pierwiastków mineralnych m.in. wapnia, magnezu, potasu i sodu.
 • Skacowany niewyspany mężczyzna
  Badania i statystyka przynoszą odpowiedzi na najbardziej palące pytania. Także na te, które dręczą wielu Polaków rankiem po hucznej imprezie. Okazuje się bowiem, że choć 95 proc. dorosłych Polaków pije alkohol, to niemal identyczny odsetek nie potrafi ocenić, w jakich dokładnie ilościach – wynika z badania pt. „Czego Polacy o alkoholu nie wiedzą?”. To zwiększa ryzyko nieodpowiedzialnych zachowań po alkoholu – oceniają eksperci.
 • Złość
  Wiele dzieci jest niewłaściwie nawodnionych - piją za mało i często niewłaściwe. Zdaniem ekspertów woda powinna stanowić 60%-80% płynów spożywanych przez dzieci. Tymczasem tylko około połowa objętych badaniem dzieci piła w ciągu ostatnich 24 godzin wodę, za to blisko 80% z nich sięgnęło w tym samy czasie po coś słodkiego do picia.