• Badanie krwi w ciąży
  Badania prenatalne nie są wykonywane głównie po to, żeby wykrywać wadę rozwojową lub genetyczną płodu, lecz żeby uspokoić kobietę w ciąży, że wszystko jest w porządku – przekonywali eksperci podczas śniadania prasowego w Warszawie.
 • Kobieta w ciąży bierze jedzenie z lodówki
  Właściwe żywienie w ciąży ma zbawienny wpływ na zdrowie matki i rozwijającego się w jej łonie maluszka. Dieta bogata w odpowiednie substancje odżywcze, mikro- i makroelementy, pozwoli przyszłej mamie cieszyć się nie tylko dobrym samopoczuciem i zdrowiem, lecz także prawidłowym rozwojem jej dziecka. Będzie też wsparciem w budowaniu odporności i ochroną przed infekcjami.
 • Dziecko w maseczce na twarzy
  Mamy alarm smogowy w wielu miastach Polski. Lekarze przekonują, że należy zminimalizować czas przebywania na zewnątrz do minimum. Dzieciom, seniorom i kobietom w ciąży odradzają wszelkie spacery. Czy naprawdę jest tak groźnie? O tym, jak smog działa na przyszłe mamy, rozmawiamy z dr Katarzyną Pietuch, ginekologiem z Kliniki INVICTA w Warszawie
 • Badanie ciężarnej
  Badania prenatalne, w tym badania przesiewowe i diagnostyczne mogą dostarczyć cennych informacji na temat zdrowia dziecka m.in. wykryć wady wrodzone lub choroby genetyczne. Mimo to wiele par wciąż ma wątpliwości, czy są bezpieczne dla płodu i czy rzeczywiście warto je wykonywać. Jaka jest prawda?
 • Prof. Bogdan Chazan
  Po tym, jak w czerwcu ubiegłego roku rodzice z tzw. sprawy prof. Bogdana Chazana udzielili wywiadu DGP, po raz pierwszy wystąpili teraz przed telewizyjnymi kamerami.
 • Skalpel
  Pionierski zabieg ablacji arytmii lewoprzedsionkowej u ciężarnej bez użycia promieniowania rentgenowskiego wykonali z powodzeniem lekarze I Oddziału Kardiologii Górnośląskiego Centrum Medycznego (GCM) w Katowicach, kierowani przez prof. Katarzynę Mizię-Stec.
 • Kobieta w ciąży
  Ciąża powinna być okresem absolutnie wolnym od alkoholu - mówili w Krakowie specjaliści zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem dzieci z FASD, czyli z zaburzeniami, które są następstwem zatrucia alkoholowego dziecka w okresie prenatalnym.
 • Kobieta w ciąży
  Niektórzy rodzice dowiadują się o nieuleczalnej chorobie dziecka jeszcze w trakcie ciąży. Część matek decyduje się urodzić. To właśnie z myślą o nich powstają hospicja perinatalne. Jak działa takie hospicjum? Na to pytanie odpowiedzieli w "Dzień Dobry TVN" położna Joanna Krzeszowiak i onkolog Krzysztof Szmyd.
 • Kobieta w ciąży je jabłko
  Na każdym etapie rozwoju, od momentu przygotowania do ciąży, w jej trakcie oraz w okresie karmienia piersią, można mieć wpływ na zdrowie i rozwój dziecka. Te kluczowe momenty to tak zwane okna krytyczne rozwoju, w których istnieje możliwość wpływu na materiał genetyczny. Maksymalną ochronę DNA dziecka można zapewnić m.in. poprzez właściwe odżywianie i specjalistyczne wsparcie dietetyczne.
 • USG ciąży
  Ginekolog, położnik prof. Romuald Dębski wyjaśnił w "Dzień Dobry TVN", czym jest cholina. W jakich produktach można ją znaleźć? Dębski powiedział też, co może spowodować niedobór tego związku. Jakie funkcje pełni w organizmie człowieka?