• GetBack fot Mateusz_Szymański Shutterstock
  Przemysław Schmidt nie będzie łączył pracy w radzie nadzorczej windykatora z zasiadaniem w komitecie inwestycyjnym funduszu zarządzanego przez państwową spółkę.
 • Paweł Borys
  Wojny handlowe mogą być jednym z największych ryzyk dla polskiej gospodarki w perspektywie średnio- czy długoterminowej – stwierdził Paweł Borys, szef Polskiego Funduszu Rozwoju, w rozmowie z Bartkiem Godusławskim w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
 • Boeing
  Polski Fundusz Rozwoju przygotował wstępną koncepcję finansowania budowy Centralnego Portu Lotniczego - poinformował prezes PFR Paweł Borys. Dodał, że tego typu finansowanie "nie obciąży budżetu państwa", a Fundusz ma wystarczające środki, by w tym uczestniczyć.
 • Autobus elektryczny Solaris
  Polski Fundusz Rozwoju podpisał list intencyjny m.in. z resortem rozwoju i energii, a także samorządami reprezentującymi 41 polskich miast i gmin w sprawie rozwoju elektromobilności - poinformował w poniedziałek komunikacie PFR.
 • Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju
  W Strategii na rzecz Odpowiedzialnego rozwoju zebrano już ponad 200 różnych inicjatyw. Wszystkie przejrzeliśmy i blisko jedna czwarta z nich dotyczy tego, co robi PFR. Zajęliśmy się nimi, w całości lub częściach ich dotyczących i przełożyliśmy na wewnętrzne programy, które będą wdrażać plan Morawieckiego - mówi Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.
 • Emeryt
   "Ludzie będą mieli swoje pieniądze na swoich kontach. Dziś w OFE nie mają żadnego wpływu na sposób inwestowania funduszy, a na 10 lat przed emeryturą pieniądze na zasadzie tzw. suwaka przechodzą do ZUS. Przechodząc do III filaru, ludzie będą mogli sami wybierać strategię inwestycyjną. Dziś sumy, które płyną do ZUS z suwaka, są większe niż wpływająca składka, czyli nie ma czego inwestować, a spółki coraz częściej szukają kapitału za granicą. Plan Morawieckiego to zmieni" - mówi w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.