• Orły 2015: Agnieszka Szulim i Piotr Woźniak-Starak na gali w Teatrze Polskim
  Siedem Orłów dla "Bogów". Obraz Łukasza Palkowskiego okazał się największym zwycięzcą Polskich Nagrody Filmowych 2015. Gala Teatrze Polskim w Warszawie była całkiem jak ta oscarowa – długa i nudna, a występ sypiącej żenującymi żartami Grażyny Torbickiej w roli gospodyni wieczoru można nazwać "najgorszą z jej ról". Kilka razy wspominano ze sceny dyżurnego prowadzącego Orły – Macieja Stuhra. Szkoda, że tym razem był zbyt zajęty... Oto najlepsze zdjęcia z tegorocznej gali.
 • Orły 2015: Tomasz Kot
  Orły 2015 zostały wręczone. Największym zwycięzcą tegorocznej edycji okazał się film "Bogowie" Łukasza Palkowskiego. Opowieść o profesorze Zbigniewie Relidze zdobyła 7 nagród, w tym za najlepszy film. "Miasto 44" Jana Komasy otrzymało 4 Orły, a "Jack Strong" Władysława Pasikowskiego, nominowany łącznie w 11 kategoriach, dostał tylko jedną statuetkę.
 • Orzeł dla filmu "Bogowie"!
  Kasowy przebój roku 2014, "Bogowie" został uhonorowany Polską Nagrodą Filmową Orzeł 2015 dla najlepszego filmu. Jego twórca Łukasz Palkowski otrzymał Orła w kategorii "najlepszy reżyser".
 • Orły 2015: "Bogowie"
  W poniedziałkowy wieczór poznamy zwycięzców polskich Orłów, zwanych też rodzimymi Oscarami – nagród Polskiej Akademii Filmowej.
 • "Bogowie" faworytami polskich Orłów 2015?
  Polska Akademia Filmowa opublikowała wstępną listę filmów, które będą mogły walczyć o Polskie Nagrody Filmowe Orły w 17. edycji konkursu.
 • Laureaci 16. edycji Polskich Nagród Filmowych ORŁY 2014:
  Po raz 16. zostały wręczone Polskie Nagrody Filmowe – Orły, najbardziej prestiżowe wyróżnienia w dziedzinie kinematografii w naszym kraju. Ceremonia odbyła się w Teatrze Polskim w Warszawie, a najwięcej statuetek zebrały filmy "Papusza", "Ida" i "Chce się żyć".
 • NAJLEPSZY FILM:
  Orły to doroczne nagrody Polskiej Akademii Filmowej. W tym roku zostaną wręczone po raz szesnasty. Najwięcej szans na wygraną ma, obsypane już wieloma innymi laurami, dzieło Pawła Pawlikowskiego. "Ida" zebrała aż 10 nominacji. Oto filmy i ich twórcy nominowani w najważniejszych kategoriach:
 • "Ida" dostała 10 nominacji do polskich Orłów
  Ogłoszono nominacje do Orłów – Polskich Nagród Filmowych. Aż 10 nominacji otrzymała "Ida" Pawła Pawlikowskiego.
 • Tamara Arciuch na gali Orły 2013
  Jak na polską wersję Oscarów przystało, gala Orłów 2013 przyciągnęła tłumy gości. Stawili się prawie wszyscy nominowani (zabrakło Danuty Szaflarskiej i Romana Polańskiego, którzy za wyróżnienia podziękowali telefonicznie), a prowadzący uroczystość Arkadiusz Janiczek dowcipy rzucał lepsze niż te Setha MacFarlane'a ("Przyczepił się jak Raczek do >>Kac Wawa<<", "Zapraszam na scenę wszystkich Polaków i Macieja Stuhra też). Zobacz, kto przyszedł na ceremonię wręczenia Polskich Nagród Filmowych.
 • Maciej Stuhr
  Orły to statuetki przyznawane corocznie przez Polską Akademię Filmową. Gala 15. edycji tych nagród odbyła się w poniedziałek w Warszawie. "Obława" Marcina Krzyształowicza zdobyła najważniejszego Orła dla najlepszego polskiego filmu, a Roman Polański, jako twórca "Rzezi", został uhonorowany w kategorii najlepszy reżyser. Za co podziękował telefonicznie.