• Joanna Scheuring-Wielgus
  W Polsce prawa kobiet nie są przestrzegane; jest kilka takich miejsc w polityce PiS, które są zaprzeczeniem poszanowania praw kobiet; chcemy mieć swobodę decyzji, prawo do decyzji - mówiły w środę posłanki Nowoczesnej - Joanna Scheuring-Wielgus i Barbara Dolniak.
 • Paweł Kukiz
  Posłanki Magdalena Błeńska oraz Anna Siarkowska zrezygnowały z członkostwa w sejmowym klubie Kukiz'15 - oświadczył rzecznik ugrupowania Jakub Kulesza. Po ich odejściu klub Kukiz'15 liczyć będzie 33 posłów.
 • Sejm
  Posłanki PO: Marzena Okła-Drewnowicz i Monika Wielichowska zwróciły się w piątek z apelem do polityków PiS, by nie wprowadzali całkowitego zakazu przerywania ciąży. "Zostawcie kobiety w spokoju" - apelowały. Klub PO opowiada za zachowaniem obecnego kompromisu ws. aborcji.
 • Matki , żony i kochanki... posłów będą na listach wyborczych?
  Posłowie wszystkich frakcji zapewniają, że wśród kandydatów do Sejmu i Senatu znajdzie się więcej kobiet. Jest to związane z ustawowym wymogiem, który wprowadza m.in. Kodeks wyborczy, według którego na liście wyborczej musi się znaleźć nie mniej niż 35 proc. kobiet.
 • Tak stroją się nasze posłanki
  "Niech żyje wolność, wolność i swoboda" - te słowa piosenki "Boys", zespołu disco polo, zdają się grać w duszach posłanek, które na wakacjach mogą sobie w końcu pozwolić na odważne kreacje - pisze "Fakt".