• Chory na cukrzycę
  Leczenie cukrzycy polega głównie na zapobieganiu jej powikłaniom, bo to poprawia stan zdrowia chorych i przedłuża im życie – powiedzieli eksperci z okazji otwarcia w Sejmie RP wystawy „Rzucamy wyzwanie cukrzycy. Walczymy o dłuższe życie z cukrzycą”.
 • Na cukrzycę cierpi około 3 miliony Polaków
  Stop powikłaniom cukrzycy! Przestrzeganie zaleceń lekarza, odpowiednia dieta, wysiłek fizyczny i kontrola stężenia cukru we krwi - receptą na kontrolowanie choroby. Pacjenci w Warszawie uczą się na specjalnych warsztatach jak to osiągnąć.
 • Depresja może powodować groźne powikłania
  Co 5 sekund diagnozuje się cukrzycę u kolejnej osoby, a co 10 sekund ktoś umiera z powodu powikłań tej choroby. Przypomina o tym Światowa Organizacja Zdrowia w przypadającym Światowym Dniu Walki z Cukrzycą.
 • Chory na cukrzycę może normalnie żyć i pracować, pod warunkiem że przyjmuje insulinę
  Cukrzyca wcześnie wykryta pozwala uniknąć powikłań - przypominają lekarze. Polskie Towarzystwo Diabetologiczne obchodzi dziś, 27 czerwca, Światowy Dzień Walki z Cukrzycą - w rocznicę odkrycia insuliny. W Polsce na tę chorobę cierpi ponad dwa i pół miliona osób.
 • U połowy chorych na cukrzycę chorobę wykrywa się, gdy są powikłania
  W Polsce cukrzyca występuje u 2,6 miliona osób, z czego 750 tysięcy nie wie o swojej chorobie, a do 2030 r. cukrzycę może mieć nawet 4,8 mln Polaków. Tymczasem schorzenie jest późno diagnozowane, gdy pojawiają się groźne powikłania. Eksperci radzą, jak to zmienić.